ДОЗВОЛЬТЕ З ВАМИ НЕ ПОГОДИТИСЯ, ПАНЕ ГУБЕРНАТОР

Приміром, в Могилів-Подільський не можна губернатору їхати з словами про те, що в бюджеті немає грошей на будівництво захисної дамби, об»їздної дороги. Там такі слова не сприймуть. Бо реально бояться, що їх рано чи пізно може змити Дністер, бо реально, кожен день, кожну хвилину там, в тій Могилівській ямі, місцеві люди ковтають смог від вихлопних газів колосальної кількості транзитних машин, які проходять через центр їхнього міста, руйнуючи, до того ж, їх комунальні дороги.

Якби я знав, або хоч уявляв, що губернатор Іван Михайлович Мовчан на обласній нараді в Ямпільському БК 23 липня таке скаже.., то шануючи честь такої високої в області посади і його особисте добре ім»я, нізащо б не підняв це питання з трибуни.

Якби він такі слова сказав в Жмеринці, Козятині, Хмільнику, Вінниці чи навіть в своєму рідному Крижополі то можливо там би його люди підтримали бо те що в Ямполі болюче і сокровенне – десь далеко — маловідоме і не болюче, і не сокровенне. До того ж не завжди ситий голодного розуміє… Можливо б навіть сприйняли його за ощадливого державника, який не дозволяє в якомусь там далекому сільськогосподарському Ямполі розтринькувати на всякі залізничні прожекти мільярди державних гривнів.

А в Ямполі… В Ямпіль губернатору, міністру, або навіть Президенту Віктору Януковичу не можна їхати з такими словами!.. Це тут завідомий провал. Мої  делікатні земляки з поваги до високого гостя можуть просто промовчати, як це і сталося 23 липня, коли він таке сказав з трибуни. Але обов»язково подумають про нього…

До речі, радник Президента В.О.Зубанов сказав кілька слів на залізничну тему значно обережніше. В загальному, як кажуть не ліз на «рожон» і майстерно «спригнул с вопроса», хоча, звісно, такий маневр політика ні ентузіазму, ні овацій не викликав… Якомусь меншому посадовцю тут можуть такі викрутаси і пробачити, а такому – ні, якщо не скажуть у вічі, то подумають по заочі… Жаль, що так сталося, та ще й тут, на кордоні, де кожне слово такого рівня осіб відлунює в іншій країні, створюючи відповідний імідж Україні…

На мій погляд це не державницька обережність, ощадливість високих державних чиновників, а щось зовсім інше. Це той випадок, коли кажуть – скупий платить тричі.

… А все так гарно, демократично починалося того  23 липня в переповненому начальством різних калібрів БК!.. Губернатор говорив:

Почути кожну територіальну громаду і крок за кроком вирішувати ті нагальні питання, які стосуються її розвитку… І я сьогодні готовий до безкомфортних і некомфортних запитань. І без політики, конструктивно поговорити з вами про те наболіле, що сьогодні хвилює вас…

Згодом він же сказав:

Тут Василь Володимирович Кізка просив слово – будь-ласка. У нас регламент три хвилини… Василь Володимирович, вам – п»ять хвилин.

І я в цю мить подумав – ну де ще є в Україні, або світі такий добрий, щедрий губернатор?!..

Коли я висловлював солодкі реверанси в бік влади – мене дуже уважно слухали. Перший раз загули, як ті сполохані бджоли коли я сказав: «Я думаю, що цей Ямпільський почин – гастролювати в сусідніх районах, не тільки у своєму, я би поширив і на всю область, якби був губернатором».

А, власне,  чому  кореспондент обласної газети, із статусом загальнодержавної, (з тиражем понад сто тисяч!)  та й не може стати губернатором? Учитель фізкультури ж був тут мало не десять років головою райдержадміністрації…

Далі мене понесло… викладати тут, в переповненому великим начальством залі, чисту правду-матку і про величезну смертність в районі, і про те, що «Ямпіль балансує на грані «пгт»… — (принизливе для нас, ямпільчан і міста). Ось-ось уже нам скажуть – злазьте з міста, ви вже не місто, ви вже село міського типу».

Давайте, Іване Михайловичу, подумаємо чи може Ямпільський район конкурувати в сільському господарстві із степовим Бершадським районом?,- обережно підводив до головного. Ви чудовий агроном, економіст, ви розумієте, що ні бо затрати на одну одиницю продукції в Бершадському районі і в горбистому Ямпільському районі… — зовсім інші ж!..

Тут губернатор вже не витерпів і став перебивати, пропонуючи говорити краще про інше, про журналістику… А менші начальники це сприйняли, як команду «фас» і безжально стали мене «захлопувати». Я запанікував, язик в роті на мить став  колом, колодою важкою – не зрушити. А так хотілося сказати про головне чому, власне, і вийшов на цей ешафот. І я таки сказав:

— Якщо ви не подумаєте щоб розвивати промисловість, а головне – транспорт і якщо  не продумаєте, як побудувати залізницю до Ямпільського району, широку, потужну залізницю із залученням в цю сферу Сороцького стотисячного району сусідньої Молдови, який також страждає через погану там інфраструктуру – Ямпільський район буде падати і оці всякі косметичні.., що нам дали, що відремонтували двері, вікно..,- це не вря-ту-є…

Мабуть ошелешений мною радник президента В.О.Зубанов розпочав свій виступ такими словами:

Оце я попав…, — і мені здалося, що саме ці слова його були найщирішими з тих, які  будь-коли від нього чув з телевізора чи радіо. Але він тут же себе опанував:

Була пропозиція залізну дорогу провести… Хоча треба порахувати… Да, що це таке і хто її буде обслуговувати і що вона буде робити… Але людей це турбує.., що треба створювати робочі місця, — сказав політик так, що не підкопаєшся ні з якого боку…

— Володимир Олександрович, скажіть, будь-ласка, ви повідомите Віктора Федоровича Януковича про наше прохання висловлене мною – колишнім депутатом районної ради, про залізницю? Я маю на увазі, що цей тромб Ямпільський..,- але губернатор не дає завершити речення. І пан Зубанов вже відповідає  на мою недовисловлену думку:

— Це питання буде вирішуватися так. З фахівцями на рівні області ми подивимося що це таке, для чого, скільки коштує, хто буде обслуговувати…

Я хотів йому повідомити, що воно вже багато разів вивчалося на рівні області, було чимало публікацій в нашій і молдовській пресі, обговорювалося воно детально і на рівні керівництва Єврорегіону «Дністер» то ж скільки можна обговорювати, коли ж нарешті приступлять до роботи?  Але вже було пізно, слово взяв губернатор:

— Сьогодні будемо говорити про залізницю, яка коштує мільярди… (зхитрив, не сказав чого саме мільярди – молдовських леїв, гривень, доларів чи євро… — В.К.) Ще краще, можливо, мріяти про аеропорт міжнародний… (нам би не міжнародний, а той аеродром, що був для АН-2 вернути… — В.К.). Але, повірте мені, що необхідно розпочинати саме з того, з чого ми з вами розпочали… Тому, що протягом останніх багатьох років якраз ці  «прожекти» про які Василь Володимирович сказав.., вони лунають із уст усіх наших великих політиків… І як правило це робиться завжди в період виборчої кампанії,- перепрошую читачів, але далі таке з уст губернатора я слухати не міг і став покидати заціпенілий від несподіванки зал.

-Василь Володимирови, я вас не хотів образити.., — говорив він навздогін, спонукаючи зупинитися, не псувати таким демаршем обласну нараду та ще й в присутності О.В.Зубанова. І мені на мить здалося, що губернатор щиро обмовився, або з якогось дива не володіє повною інформацією про цей грандіозний залізничний проект.

Зупиняюся, роблю останню спробу врятувати становище:

-Іване Михайловичу, ну який же ж це «прожект»?! І ви кажете, що не хотіли образити?..

-Ми спілкуємося цивілізовано.

-То ж давайте цивілізовано і спілкуватися.

— Але я знаю, що сьогодні залізницю до Ямполя ніхто не буде строїти, тому мені про неї говорити – це безглуздо по відношенню до вашої території, до вашої громади.

— Говориться не до Ямполя залізницю. А Вапнярка-Ямпіль-Сороки-Флорешть – і на Балкани!.. Ось про що мова йде!,- і тут зал начальників загудів, наче вперше почув нечувану заборонену новину.

— Харашо, дуже приємно, але разом з тим я буду впертий в своїх переконаннях…

Я не знаю кого мав на увазі Іван Михайлович коли говорив, що «це робиться завжди в період виборчої кампанії». Може першого президента України Леоніда Кравчука, який кандидатом в президенти виступаючи з тієї самої трибуни в Ямполі з якої говорив тепер губернатор, твердо обіцював ямпільчанам – залізниця тут буде! І став президентом!.. А якби не ми, не ямпільчани, якби ми його тоді не висунули то може б і не став, і країна була б іншою. Ось що таке значить наше питання залізниці…

З тієї самої трибуни колись виступав і губернатор Д.В.Дворкіс, все керівництво Південно-Західної залізниці і в ще більш переповненому залі обіцяли – залізниця тут буде! І вона б була!.. Вже ж і перший «золотий» костиль публічно, після тієї наради, забили на вузькоколійці Вапнярка-Ямпіль, яка, за словами залізничних фахівців мала бути «перешита» на широку колію за лічені місяці. І Іван Михайлович міг би тепер приїхати в Ямпіль на нараду в міжнародному купейному вагоні, в швидкому поїзді «Київ-Софія», або «Київ-Бухарест», приміром. Але… Д.Дворкіса тут же змели з посади, а начальника Південно-Західної залізниці вбили. Чи випадково все це тоді сталося?..

Василь Кізка, Ямпіль, заслужений журналіст України

Продовження читайте в наступному номері  газети «33 канал»

ЯК ПОБОРОТИ ВЕДМЕДКУ!

0Розроблено безліч способів боротьби з цим шкідником. Всі агротехнічні прийоми боротьби з ведмедкою можна розділити на механічні та хімічні.

Слід також запам’ятати, що для підживлення рослин не можна застосовувати коров’ячий гній — він збере на ваш город комах з усієї округи.

ЄКОЛОГІЧНО  ЧИСТІ  СПОСОБИ  ЗАХИСТУ  РОСЛИН ВІД  ВЕДМЕДКИ:

 1. Найпростіший механічний спосіб — глибоке переорюванням ґрунту ранньою весною і восени. При переорюванні руйнуються ходи і норки ведмедок, знищуються їх личинки.
 2. · Ведмедка не переносить присутності полину (навіть сухого), хризантеми та чорнобривців. Запах часнику, шолухи цибулі,  теж дуже не до вподоби шкіднику. Речовини, що виділяють ці рослини,  відлякують капустянку (ведмедку), тому їх посадки треба вести не тільки навколо грядок, але і навколо теплиць.
 3. · Залишки риби присипайте землею де є нори ведмедки, риба швидко перегниває, а це місця шкідник обходить стороною.
 4. · Ведмедок відлякує також запах голок сосни, як свіжі так і сухі.
 5. · Крім цього, саджаючи овочі, закладайте в лунку по 1-2 зубчики часнику, запах якого відлякує комах.
 6. · Восени, коли тримається температура ґрунту не нижче 8 градусів, на заражених ведмедкою ділянках рекомендується викопати ловчі ями глибиною 50-60 см (на 100 квадратних метрів території риють не менше двох ям), обклавши дно і стінки ям старої плівкою і набити ями напівперепрілим гноєм — в них капустянка забирається на зимівлю При настанні стійких морозів гній з капустянка розкидають по поверхні землі і капустянки гинуть від холоду Після зниження температури ґрунту до 5 градусів і нижче капустянки стають малорухомими і в основному поселяються у вертикальному ході — це потрібно враховувати при виготовленні ловчих ям, не відкладаючи їх викопування на пізно осінній  час.
 7. · Копаємо ямку глибиною 50 см. До ями ставимо старе відро без дна,наповнюють гноєм, щоб до нього потрапили ведмедики. Наступного року, щойно розмерзнеться ґрунт, відро виймають. Перевага цього способу ,що зробити це легше, ніж вибирати з ями в першому випадку). Вибраний гній з ведмедками  згодовують домашнім птахам або знову ж таки спалюють. Ви будете здивовані, побачивши, скільки у відрі буде дрібних ведмедок.
 8. · Навесні, після середини травня, напередодні періоду яйцекладки капустянки (після середини травня) на ділянці рекомендується вирити неглибокі ями і засипати їх свіжим гноєм або рубаною соломою, або просто розкласти купи гною на поверхні землі У гній заповзають капустянки для кладки яєць; вилуплюються з яєць личинки спочатку не покидають гнізд в купах і живляться гноєм. Через 3-4 тижні гній разом з личинками прибирають і спалюють, або розкидають перед курми.
 9. · Ведмедок можна знищити, заливаючи в їх ходи та норки різні розчини, нешкідливі для рослин — це розчин прального порошку, суміш соняшникової олії і яєчної шкаралупи. Навесні, до появи сходів рослин, для капустянки готують приманки з зерна кукурудзи, ячменю, жита, пшениці Важливо приготувати і розкласти приманку саме до появи сходів — в іншому випадку капустянки починають харчуватися молодими рослинами і майже не їдять приманку. Зерно розпарюють до набрякання і опудрють порошком Алдріна (50 г порошку на 1 кг сухих зерен).  На 1000 квадратних метрів витрачають до 0,8 кг насіння, рівномірно розподіляючи їх по поверхні ґрунту, заправлють граблями і поливають.
 10. · Влітку застосовують і такий метод боротьби з палею: в отвір ходу капустянки вливають декілька крапель соняшникової олії і відразу з лійки наливають туди 1-2 літри води Через кілька хвилин капустянка виходить на поверхню ґрунту і гине.
 11. · Багато садівники проводять відлов капустянки в банки з водою (залитою на дві третини їх висоти), закопані на рівні ґрунту.  Парники окантовують борозенками з насипаним в них піском, змоченим гасом, який відлякує капустянку При висадці розсади в ґрунт захищають рослини від капустянки за допомогою циліндрів-стаканчиків з пластикових пляшок, піднімаючи краю циліндра над землею при посадці рослини.
 12. · Практикується заливання ходів капустянки мильною водою, розчиняючи у відрі води 10 г господарського мила і 50 г прального порошку Через 1-2 хв. після виливання в отвір ходу приблизно 0,5 літра мильної води (потім можна налити в отвір і чисту воду) капустянка гине під землею або виходить на поверхню, де її збирають і знищують.
 13. · Там де шкодить капустянка, рослини в’януть.  У цих місцях  обережно знімають верхній шар ґрунту, поки не виявиться кільцевий хід.  Якщо копнути ще, то відкриється гніздова камера, а поруч дві норки, що йдуть углиб, де і ховається шкідник.  Залишається залити ці притулки мильною водою і через деякий час відловити комаху.
 14. · Рано навесні, при підготовці грядок у городі і в теплиці, між рядками посадок  кладуть  на землю дошку, стають  на неї для ущільнення ґрунту, піднімають  дошку і вкопують пастку — скляну банку, шийка якої з внутрішньої сторони змазана медом.  Банку закопую в ґрунт по шийку і кладуть зверху дошку із зазором на 1,5 см, щоб капустянка могла пролізти в пастку; періодично пастки перевіряють і видаляють з  них шкідників.
 15. · Яєчну шкаралупу  подрібнюють  її в порошок; навесні під час посадки рослин яєчний порошок, змочений рослинним маслом, кладуть  в посадочні лунки по чайній ложці — покуштувавши цієї приманки, капустянка гине.
 16. · Виявляється, що ведмедки справжні гурмани — дуже люблять свіже пиво.  Запах свіжого пива манить її як краплі валер’янки манать кота. У півлітрові  пластикові  чи скляні пляшки з широким горлом заливаємо трохи пива. Отвір обмотуємо шаром бинта. На добре освітленому тихому місці закладаємо пляшки у землю під кутом так щоб горловина пляшки була нарівні землі. Пивом змочуємо бинт, бризкаємо пивом трохи  землю навколо горловини та накриваємо зверху руберойдом, картоном, старим лінолеумом … Підкладіть камінчики, невисокі планки так,  щоб накриття не закривало горловину пляшки, щоб ведмедка вільно могла потрапити у пастку. Час від часу знімайте накриття, отвір у бинті свідчить що клієнт  вже є. Витягніть за допомогою зігнутого дроту обов’язково ополосніть пляшку налийте свіже пиво і полювання можна продовжити.
 17. · Навесні, при появі ведмедки, використовується настій валеріани. Для приготування десяти літрів настою необхідно три столових ложки валеріани. Щотижня, після основного поливу рослин, під кожен кущ виливається по одній склянці приготованого розчину. Зазвичай, для відлякування капустянки, вистачає трьох-чотирьох поливів.
 18. · Існує метод вилову ведмедок за допомогою банок та пляшок від пива. У них закладається мед шляхом обмазування стін зсередини в районі вирізаної кришки, а в пляшки закладають по чайній ложці меду або варення. Банки і пляшки закопуються в землю, щоб вони знаходилися на рівні верху. Ночами, капустянки виповзають зі своїх нір і повзуть на запах меду (варення). Потрапляючи всередину, вони вже не можуть вибратися назад. У зв’язку з чим пастки необхідно перевіряти щотижня, щоб витрусити особини капустянки і знищити їх.
 19. · Також добрий захист від ведмедки дає спосіб за яким  мульчують  розсаду подрібненою шкарлупою яєць. Спочатку висаджують і поливає рослини. Потім обсипають товстим шаром подрібненої шкаралупи, а зверху присипають перегноєм або тирсою. Гострі і тверді осколки шкаралупи не подобаються комасі, коли воно підбирається до розсади.

У заражених ведмедкою районах не можна проводити підживлення рослин свіжим коров’яком — він приверне шкідника з усієї округи. Розведений пташиний послід, навпаки, відлякує капустянку (потрібно поливати настоєм курячого посліду землю в суху погоду).

Екологічно чистий препарат «РембеКу»

Цей препарат не містить хімікатів але є досить ефективним. У ньому є крупа(висівки), цукор, олія, червоний перець, барвник. Подрібнене листя хризантеми(або ароматизатор) та цибулинне лушпиння служать смаковою добавкою, що приманює паразитів і забезпечує відмінне поїдання. А гас та борна кислота знищують комах. Сиплять трохи «РембеКу» в кожну ямку при посадці рослин.

Можна посипати всю ділянку й заскородити її. Обробляється, зазвичай,  раз на сезон. «РембеК» —  чудова приманка не лише  для боротьби з ведмедкою. Цей препарат допомагає і в боротьбі  дротянкою, личинками травневого жука та мурахами  на овочах, квітах, ягідних культурах.

— Препарат знешкоджує паразитів упродовж двох діб після обробки й діє не менш як чотири тижні. Зручний у використанні, бо випускається вже готовий до застосування. Він нетоксичний і безпечний для людей та тварин.

Приманку виробляють у п’яти варіантах. Їх рекомендують використовувати по черзі.

 • РембеК від мурах 50г.
 • РембеК 125г — для обробки — 3-4 соток.
 • РембеК 220г — для обробки — 8-10 соток.
 • РембеК супер 150г — для обробки — 7-8 соток.
 • РембеК гранула 110г — для обробки 4-5 соток.

Екологічно чистий «РембеК» поширюють через мережу магазинів «АгроМаг». Їх можна замовити в будь-який регіон України. Також знайти у спеціалізованих крамницях та сільськогосподарських виставках, або за тел. 066-062-68-81.

Бажаємо успіхів.

ПРИСТРОЇ ДЛЯ ЗБОРУ ВРОЖАЮ ПЛОДІВ ТА ЯГІД

РІЗНОМАНІТНІ ПРИСТРОЇ ДЛЯ

ПОЛЕГШЕННЯ ЗБОРУ ВРОЖАЮ

—————————————————————————————————————————————-
Із пластикової пляшки

поделки для сада и огородаЗ пластикової пляшки із-під шампуні, рідкого мила і др. можна влаштувати непоганий плодозйомник  Він легкий, не пошкоджує плоджів -виготовляється із підручних матеріалів за декілька хвилин без особливих затрат.

обрізається днище, нарізається 4-и пеюстки, надівається горлом на палиць, вудилище. Для надійності можна пригвинтити шурупом чи прибити гвіздком і збирайте врожай у своє задоволення.


Плодознімач із  бритвою

поделки для сада и огородаКонструкцій плодознімачів садівники створили безліч. Серед них і складні непрості; у кожної свої прихильники. В Угорщині, наприклад, вельми охоче користуються плодознімачі з прибитим до верхнього кінця жердини V-подібним ножем, ріжучі кромки якого утворюють між собою кут в 25 ° °. Виготовте собі такий ніж зі сталевої пластини 20х80 мм (див. малюнок), а крайки його заточіть.

Втім, можна обійтися і без останньої операції, якщо зробити ніж з двох половинок розламаною уздовж поздовжньої осі бритви. Їх затискають між двома смужками з жерсті довжиною 80 і шириною 10 мм; смужки приклепують один до одного.

Зробити такий ніж, мабуть, ще простіше, ніж попередній, і в роботі він не поганий, але годиться в основному для ягід — вишні, черешні. Ніж прибивають до 2-2,5-метровому жердини під тупим кутом, щоб удар по плодоніжки виходив косим, і від того — більш ефективним. Матерчатий мішечок для збору ягід і фруктів тримається на дротовому кільці діаметром 120 мм.

До речі, спробуйте зробити мішечок з поліетиленової плівки. Правда, він вийде не таким міцним, зате відразу буде видно, чи не переповнений.


Ківш для агрусу, шипшини

 

поделки для сада и огорода

Пріглядітесь уважніше до черпака-гребінки. Вирізати його з білої жерсті ножицями і вигнути дуже просто. Зате потім, при зборі врожаю, колючий агрус не поранить ваших рук. Краще мати два таких черпаки: одним обривають ягоди ближче до краю куща, а іншим, трохи меншим, але з більш довгою ручкою — в глибині гілок.

Якщо ж агрусу у вас в саду не два-три кущі, а більше, слід змайструвати солідніший ківш. У цьому випадку замість вирізаних з жерсті зубців до крайки припаюють вигнуті штирі з дроту діаметром 2-3 мм. Краї ковша відбортовують, що збільшує жорсткість конструкції. Рукоятка — з металевої трубки. Гілку, утримувану за кінець лівою рукою, зчісують ковшем зверху вниз.


Плодознімач з ножицями

поделки для сада и огорода

Для плодів, які потрібно зняти, що не завдавши ушкоджень ні їм, ні дереву, варто засосувати Плодознімач з укріпленим над воронкою секатором. Його рукоятки з’єднайте між собою смужками металу, як показано на малюнку, а ті — шпагатом з укріпленим на жердині важелем. Ви підводите воронку під яблуко, натискаєте на важіль, і секатор перекушує плодоніжку. З воронки по рукаву зрізаний плід скочується вниз без жодного збитку для себе.

Головна перевага такого плодознімача в тому, що він не обриває плоди, а зрізає їх, причому, що дуже важливо, дерево не відчуває ніякої струсу. Значить, можна бути впевненим, що і гілочки залишаться цілі, і сусідні яблука не впадуть на землю.


Лоток под кущем

поделки для сада и огорода

При зборі агрусу та смородини краще користуватися не кошиком, а лотком. Лоток ставлять під кущ так, щоб обірвані ягоди звалювалися прямо в нього. Роблять його з рейок, дно — фанерне або, ще краще, — брезентове: тоді ягоди будуть менше битися. Як показує практика, один такий лоток, без застосування будь-яких інших пристосувань, в 1,5-2 рази прискорює збір ягід.

Ківш плюс ножиці

поделки для сада и огорода

Спробуйте прикріпити до руки ківш з довгою ручкою і збирати ягоди в нього, зрізаючи їх ножицями, як це показано на малюнку. Хороший спосіб, але щоб він став дійсно зручним, треба дещо вдосконалити. Наприклад, замінити ківш легким матер’яним мішечком з кільцем і дерев’яною ручкою. Мало одного ремінця? Додамо ще один — подалі від кисті. А ножиці краще взяти достовірніше, з пружними рукоятками.


Сачок для ягід

поделки для сада и огородаВиявляється, сачком можна ловити не лише метеликів, але і ягоди. Як це робиться. добре видно на малюнку. Шиється  сачок із  пружної  тканини. Отвір для руки необхідно підрубити,  інакше він швидко розповзеться по краях.

Спробуйте прикріпити до руки ківш з довгою ручкою і збирати ягоди в нього.


Схоже, але краще

поделки для сада и огорода

А ось та ж ідея, конструктивно покращена та удосконалена. Замість сачка — мішок, він не звисає так сильно вниз. Кільце зроблено з металевої смужки, нею ж окантовані і отвір для руки. Але головна хитрість у маленькому кільці. Воно жорстко пов’язане з великим і при зборі ягід вільно надівається на палець. Так легше управляти — і рукою, і мішком.


Риболовна волосінь (жилка) замість ножиць

поделки для сада и огорода

Хорошо заточені маленькі (до 15 см завдовжки) ножиці згодяться для збору обліпихи. Але якщо зрізати плодоніжки петлею з капронової риболовної волосіні рука втомлюється менше, а справа йде швидше. Петлі прикручують нитками до обох сторін рукоятки — дерев’яної пластинки товщиною 2 мм, шириною 10-12 мм і довжиною 100 мм. Спіймали петлею ягоду, потягнули до себе різким легким рухом, і вона відірвалася, впала на розстелену внизу плівку, підставлену корзину або сито.


… иіструна замість волосінні

поделки для сада и огорода

Не набагато складніше зробити петлю з струни, з пружного сталистого дроту. З протилежних сторін круглої дерев’яної рукоятки роблять щілом два неглибокі отвори. У них вставляють кінці вигнутої струни, туго обмотують їх зверху м’якою мідним дротом або міцними нитками, обгортають декількома шарами ізоляційної стрічки. Будьте акуратні — щоб струна потім не вирвалася, не поранила руку під час роботи. Тепер треба зігнути петлю зверху і з боків так, як показано на малюнку. Цю операцію виконують пальцями … Петлі з волосіні і дроту прості у виготовленні, а головне, вони не ушкоджують плоди, чого домогтися при інших способах збору врожаю обліпихи не так-то просто.


Лоток на поясі

поделки для сада и огородаЯк вже говорилося вище, обірвані плоди обліпихи летять на покладену під деревце плівку, в корзину або сито. Зручний для цієї мети і розкрита дощова  або сонячна парасолька. Однак, якщо обліпиха перезріла, ніжні ягоди при падінні пошкоджуються. Втрати зменшить лоток з марлі, утримуваний на поясі двома тасьомками — одна з них зав’язана на спині, а інша закинута за шию. Марлю прикріплюють до кільця дна — діаметром 80-90 см з товстого але  м’якого алюмінієвого або мідного дроту. Там, де кільце прилягає до талії, його згинають, як показано на малюнку.


З одним упором

поделки для сада и огородаСадова драбина з одним упором приваблива, перш за все, простотою свого виготовлення. Ви без особлиого напруження можете  спорудити її, користуючись прикладеним малюнком, на якому дано всі розміри.


Не впадете

поделки для сада и огорода

Опорні бруски, прибиті до нижніх торців здвоєної драбини , роблять її стійкою навіть на пухкому грунті.


Драбина з ланцюгом

поделки для сада и огородаЩоб драбина під час роботи стояло стійко, щоб не розсовувалася в сторони, з’єднайте дві розташовані один проти одного поперечини драбини шматками ланцюга. Зробити це зовсім неважко, зате можна бути впевненим, що під час роботи драбина сама по собі не поповзе по землі. Приставні драбини «підковують» з тією ж метою шипами із зрізаного навскіс куточка.


Гнучкий щабель

поделки для сада и огородаЯкщо ви користуєтеся в саду приставною драбиною, замініть її верхню сходинку шматком товстої і міцної мотузки, ланцюгом. Середину отриманої  гнучкої сходинки бажано обмотати ганчіркою. Користь від такої сходи подвійна: по-перше, вона не з’їжджає зі стовбура у бік і таким чином страхує вас від падіння, по-друге, не пошкоджує кору дерева.


На драбині з поясом

поделки для сада и огородаЯк показує практика, не так уже й мало травм відбувається через падіння з драбин. Тому, якщо обидві руки у вас зайняті, не заваlbnm вдатися до запобіжного пояса. Надівши його нижче талії і закріпивши гачком за драбину, можете трудитися спокійно.

 

 

МІЛІЦІЯ НАМАГАЛАСЬ УКРИТИ ЧЕРГОВИЙ ЗЛОЧИН МЕРА-САМОЗВАНЦЯ!

Не є виключенням з правил і Могилів-Подільський райвідділ міліції, який є лише філією цього ментовського закритого акціонерного товариства.

Звичайно не всі працівники міліції тут продажні. Переважна більшість міліціонері — це чесні та порядні люди, які пішли в міліцію за покликом серця. Але, як сказав мудрий народ, з вовками жити – то по вовчому й вити.

Ось і доводиться окремим міліціонерам виконувати незаконні вказівки керівництва та укривати злочини, ризикуючи своїми посадами та навіть свободою.

Для прикладу наведемо самий свіжий випадок, коли міліціонери намагались укрити злочин, якого укрити вже просто  не можливо через його резонансність та загальновідомість громадськості.

Хіба є для когось таємницею, що в кріслі мера Могилева-Подільського нині незаконно перебуває громадянин Молдови Петро Бровко? А хіба є якоюсь таємницею, що за рішенням декількох судів в Могилеві-подільському фактично скасовано вибори міського голови та ТВК були призначені повторі вибори мера ще в листопаді 2010 р., але які не відбулись через злочинну змову голови ТВК Маслянка О.О. з паном Бровком? По це відомо усім в місті та за його межами, навіть міліції та прокуратурі.

Але, поскільки правоохоронці позичила в сірка чи в бровка очі та самостійно не хотіли проявляти ініціативу та виясняти чому якийсь Бровко привласнив собі повноваження міського голови та деребанить наліво і направо комунальне майно і земельні ділянки то представники громадськості вирішили це зробити за них.

Так, відомий правозахисник Олександр Царенко звернувся із заявою про злочин до Могилів-Поділсьького МВ УМВС. В заяві чітко викладені факти злочинної діяльності вищезазначених осіб.

Проте міліціонери вирішили  не розслідувати справу, а приховати факти злочину, бо начебто не побачили у діях Петра Бровка, який привласнив собі повноваження міського голови, будь якого складу злочину та закрили кримінальне провадження.

У яку суму обійшлося Петі та його подільникам, щоб «умовити» міліціянтів укрити злочин, поки що невідомо, але відомо, що такі справи задешево не продаються.

Та одне не врахували хлопці в мундирах та їхні щедрі клієнти- це те, що справа знаходиться на особливому контролі в правозахисних організаціях. Як тільки громадськості стало відомо про даний «шахир-махир» із кримінальною справою Бровка то дії міліції одразу були оскаржені до суду.

Так, 10.07.2013 року до Могилів-Подільського міськрайонного суду надійшла скарга Царенка О.В. на постанову слідчого СВ Могилів-Подільського МВ УМВС України у Вінницькій області Кірічека О.Б. від 22.06.2013 року про закриття кримінального провадження №12013010220000486 від 28.05.2013 року, у зв’язку з відсутністю в діях голови Могилів-Подільської міської виборчої комісії Маслянка О.О. та міського голови м.Могилів-Подільського Бровка П.П складу кримінального правопорушення, передбаченого ст.382 КК України.

В судове засідання було викликано для дачі пояснень слідчого Кірічека О.Б., який і виносив незаконну постанову про закриття кримінального провадження №12013010220000486.

Проте останньому так і не довелось в суді розповідати про те, як саме він докотився до такого життя, коли став на біле казати, що то чорне, а на злочин, що то бровківський подвиг та про те, хто його до цього напоумив.

Пояснення слідчий  тепер вже буде давати в прокуратурі, бо як тільки заява Царенка О. надійшла до суду то одразу ж від зимової сплячки прокинулась наша доблесна прокуратура, протерла заспані лінзи та постановою старшого прокурора Могилів-Подільської міжрайпрокуратури Свириди Т.Ю. від 11.07.2013 року скасувала оскаржувану постанову слідчого Кірічека О.Б., визнавши її незаконною.

А де ж, ця прокуратура раніше була і чому її доводиться будити через суди?

Отже кримінальне провадження відносно тимчасово «непотопляємого» Петі Бровка знову відновлено і надіємось, що цього разу йому таки доведеться відповідати перед Фемідою та людьми.

А перед Богом він відповість пізніше…

 

 

0

18.07.2013 р.

 

Громадський рух «ГРОМАДА»

В МОГИЛЕВІ НА МІСЦІ ПАМЯТНИКА М.БУЯНОВУ МЕР ПОБУДУЄ АЗС!

Вірніше, частина депутатів проголосувавши за дане рішення навіть не здогадувалась про те, що за задумом  керівництва міської ради біля памятника Миколі Буянову буде побудовано чергову АЗС. Изображение

Теперішній мер Петро Бровко з шкіри вилазив переконуючи депутатів, що на даній земельній ділянці буде побудовано все,  що завгодно, але й словом не згадав про якусь АЗС.

Активно підтримав пана Бровка і депутат від Партії регіонів, самий головніший лікар санстації  О.Алхімов, який мабуть також ні сном, ну духом не чув про якусь заправку на місці памятника та під самими вікнами навчального закладу- «Могилів-Подільського монтажно — економічного коледжу».

А ось екс-меру Могилева-Подільського  Михайлу Саволюку, який щось про це вже знав,  було вирішено слова не давати, щоб той бува не розказав  депутатам правду та не збив їх із пантелику.

Більше того, депутат  від ВО «Батьківщина» та заодно незаконно призначений на посаду начальника управління освіти  В.Коновалов, який раніше був звільнений із цієї посади саме мером  М.Саволюком за виявлені фінансові махінації в управлінні освіти,  навіть запропонував  головуючому  поставити на голосування питання щодо видалення М.Саволюка  із сесійної зали.

Бровко аж підскочив від такої  ідеї  та швидко поставив дану пропозицію на голосування. Його дружно підтримали депутати від ВО «Батьківщини» та Партії Регіонів та викинули вверх рухи  в стилі відомого привітання «ХАЙЛЬ».

Не підтримали мера Бровка  депутати від Партії зелених, комуністи та «НАШОЇ УКРАЇНИ», а також колишній соратник Бровка  Віктор Мартинюк.

Бровко одразу ж попросив екс-міського голову залишити сесійну залу.

Але коли той пояснив, що юридично неграмотні та  незаконні рішення ніхто не зобовязаний виконувати, адже Михайло Саволюк жодним чином не порушував регламент та не втручався в роботу  «народних обранців», а лише підіймав руку та просив надати слово по окремих питаннях сесії, то той оговтався і більше не робив свому попереднику подібних непристойних пропозицій, але й слова не надавав.

А видалити із сесійної зали Михайла Саволюка  група підтримки Петро Бровко, як виявилось,  намагались недарма.

Як виявилось, ця купка людей дуже боялась, що в результаті надання слова екс-меру буде зірвано ряд рішень із корупційною складовою.

Як повідомило джерело в міській раді, на цй сесії прийнято ряд рішень за які керівництво містом вже отримало хабарі, а іншими  рішеннями «узаконнюється»  привласнення земельних ділянок та викраденння комунального майна родиною мера.

Так, дане джерело стверджує, що в дійсності земельна ділянка біля памятника (зелена зона) не буде продана на конкурсних засадах бо інших учасників «братки» не допустять.

Власником земельної ділянки  має бути якийсь вінничанин на прізвище Галу….ко, із яким Бровко має давні стосунки і який вже пердав посадовій особі міської ради та окремим депутатам якихось 100 тис. у.о. Джерело стверджує, що саме ці депутати також і проголосували за рішення про  зменшення  прибудинкової території житлового будинку по вул. Грецька, 4, щоб там побудувати дорогу, якою транзитний транспорт піде біля памятника М.Буянову де і планується побудувати чергову АЗС.

Також це джерело із міської ради стверджує, що за кошти майбутнього власника АЗС має бути куплено і судів Вінницького апеляційного адміністративного суду, які за якихось 50 тис. у.о. візьмуть на себе гріх та скасують рішення суді Могилів-Подільського міськрайсуду Цибульського  про заборону будівництва дороги під вікнами будинку по вул. Грецька, 4.

Поділитись даною інформацію посадовець міської ради погодився по тій причині,  що розуміє — за проекти незаконних та корупційних рішень врешті-решт  будуть відповідати «стрілочники та  ті «козли отпущенія» які їх готували. Тобто, у випадку якщо цими питаннями зацікавляться нарешті правоохоронці, то під відповідальність попадуть лише рядові чиновники, що вже не раз бувало раніше.  Наводяться   приклади  із  Валерієм Джурмієм, Н. Мазур та іншиити посадовцями, яких засудили та звільнили із посад за виконання незаконних вказівок керівництва.

Надіємось, що ця інформація зацікавить також і нового прокурора, якщо його  місцева «братва»  ще не встигла «прибити» під себе?!…..

В наступних публікаціях буде розкрито і інші афери міського керівництва в т.ч. із привласненням  земельних ділянок та комунального майна в особливо великих розмірах.

 

14.07.2013 р.

Громадський рух «ГРОМАДА»


Інші посилання по темі:

Могилів-подільська влада продає пам’ятник Миколі Буянову, під ринок!?