Свобода слова по могилів-подільськи, або як журналіст вимагала видалити із зали суду громадськість!

 

Мало того, що в місцевій комунальній газеті «Краяни» ви останнім часом не знайдете жодного опису правдивих подій про витівки  теперішньої  влади, а таких хоч відбавляй,  ви там знайдете лише хвалебні оди теперішньому керівництву міста, які не мають нічого спільного із істиною.

Гірше того, коли представники громадськості намагаються оприлюднити  хоч якусь  значущу новину чи навіть отримати від редакції газети «Краяни» банальну інформацію стосовно  посадових осіб міської ради то  натикаються на нічим не вмотивовану відмову.

А коли  за таку відмову газету подають до суду, то  представники цієї  кишенькової газети вимагають в судів  видалити із суду представників громадськості.

Не вірите?

То ось вам свіжий факт, який зафіксовано  в судовому засіданні  Вінницького апеляційного адміністративного суду, що відбувся 28 грудня 2011 р.

В цьому суді слухалась справа за позовом голови Вільних профспілків України м. Могилева-Подільського  О.Царенка на ухвалу  судді  Могилів-Подільського міськрайонного суду  Романова П.Ф. про відмову розглядати справу того  ж  Царенка О. до  редакції газети «Краяни»,   через відмову надати інформацію про суму державних коштів, яка була використана газетою  для забезпечення агітації одного з кандидатів в мери, — Бровка П.,  який виявився громадянином  іншої держави. А по закону участь в передвиборчій агітації громадян інших держав заборонено і незаконно витрачені кошти повинні бути повернені державі.

Суддя Романов П.Ф.  тоді  безпідставно відмовився розглядати справу, а тому Царенко О. вирішив примусити   суддю  виконувати свої  посадові обов’язки   через інший суд — апеляційний.

При розгляді справи в апеляційному суді,  сам суддя  Романов П.Ф. не з’явився, але з’явилась,  з метою захисту незаконного рішення судді,  директор МКП ПТРЦ «Краяни», журналіст за сумісництвом   Тетяна  ФОМЕНКО.

Остання    хоч і не має юридичної освіти, зате є досвідченим журналістом  і їй добре відомо, що за кошти громади  Могилева-Подільського вона   повинна  добросовісно виконувати  обов’язки  «сторожової собаки»  місцевої демократії, а  не захищати   суддів-порушників закону.

Та  яким  же чином  «журналіст»  Т.Фоменко   здійснювала  цей суддівський захист.

Найперше, що  журналіст Т.Фоменко зробила, то це  цілком  серйозно, при добрій пам’яті  заявила суду клопотання про видалення із зали  представників усіх громадських організацій,  які  прибули на суд за добру сотню кілометрів.   Бо ж справа таки досить цікава,  адже газета «Краяни» є комунальною, утримується коштом жителів міста, і могилівчани мають право знати як їхні кошти використовуються.

Такого повороту подій не очікували  не лише присутні  в суді,  але й навіть самі судді Апеляційного суду. Адже в їх практиці ще мабуть  такого не було, щоб журналіст вимагав  позбавити конституційного права  представників громадськості  бути присутніми   в відкритому судовому засіданні.

Не відомо чи задовольнив би це безглузде клопотання навіть сумнозвісний суддя Киреєв,  але  судді Вінницького апеляційного суду  його відхилили.

Щоправда зробили це не одразу, а після того  коли звернулись до Т. Фоменко з проханням  аргументувати своє клопотання та перепитали  чи правильно вони її зрозуміли.  Та  Т.Фоменко, хоч і ніяких аргументів не змогла надати, але вперто повторила своє клопотання вигнати із зали суду усіх присутніх представників громадських організацій,  що викликало  саркастичні посмішки на обличчях  усіх присутніх, а найбільше у  самих  суддів.

В результаті колегія суддів Вінницького апеляційного суду не лише  відмовила  журналісту Т.Фоменко в  задоволені її  вимог, але й не знайшла  в її виступі  законних та обґрунтованих  доводів на користь судді Романова П.Ф .,  а тому  задовольнила основні вимоги О.Царенка, тобто скасувала ухвалу судді Романова П.Ф.

Тепер  місцевому суду таки доведеться розглядати  позов О.Царенка до газети «Краяни» з вимогою надати інформацію про незаконне  витрачання бюджетних коштів і чого дуже не бажає сама Т. Фоменка, а найбільше її покровителі.

Але  закон доведеться виконувати і повідати людям всю правду!!!

ПРОДОВЖЕННЯ   БУДЕ  В  НОВОМУ РОЦІ

 

 


Громадський рух «Громада»  вітає усіх могилівчан та гостей міста з наступаючим Новим роком, та бажає  благодаті Господньої в кожну родину та не бажаю  жодного поводу для  спілкування із суддями та подібними «журналістами».

31.12.2011 року

Громадський рух «ГРОМАДА»

Підкуп виборців розпочався знову?!

Жіночки  настирно стукають у двері квартир та будинків і, коли  двері відкривають діти, вимагають  покликали дорослих щоб  ті начебто розписались  за якісь документи.  А  вже дорослим  пояснюють, що вони за дорученням нардепа Григорія Калетніка від ПР (Ред. — який всупереч  чинному законнодавству займає ще й посаду ректора Вінницького  національного аграрного університету) роздають діткам новорічні подарунки.

1

На фото: Ось такі «новорічні  подарунки» отримують дітки від нардепа Г.Калетніка

І дійсно,  спритні тьоті вручають дорослим дитячі подарунки. Подарунки складаються із двух примірників  газети  «Мій Університет» № 20 за 9.12.201 р. та    №21 за 16 грудня 2011 р. , в яких прославляється нардеп  Г.Калетнік, білого  БЮТівського  шарфика із написом «НАРОДНИЙ ДЕПУТАТ УКРАЇНИ  КАЛЕТНІК» , календаря із  портретом того ж  нардепа Калетніка та декількох цукерок без зазначення дати  виготовлення та терміну придатності до вживання, але із зазначенням виробника на російській мові: » АО «ПО»КОНТИ» г. Донецк, бульвар Шевченка, 6/б».

На запитання, хто ж їх безпосередньо  благословив їх на  таку «почесну» місією та забезпечив такими  щедрими «дитячими» подарунками, а головне  списками  та адресами  родин  в яких  є діти,  відповідають,  що  їх це просили робити тьоті з  «квартальних комітетів»,  які й забезпечили подарунками та відповідними списками.

А на запитання, — чи хоч розуміють вони самі, що  допомагають   теперішнім нардепам  за допомогою адмінресурсу здійснювати підкуп майбутніх виборців,- лише лукаво посміхались.

Щоправда,  жіночки-волонтери  позбавили свої обличчя  хитрих посмішок  після запитання про те, чи відомо їм про те, що  персональні дані  фізичних осіб є конфіденційною інформацією з обмеженим доступом та охороняються законом  і  за порушення  недоторканості  приватного  життя,  а  саме  за незаконне збирання,  зберігання, використання, знищення, поширення  конфіденційної  інформації  про  особу  або  незаконна зміна такої  інформації    винна    особа    притягується    до    кримінальної відповідальності.

Хоча про яку відповідальність перед законом може бути мова.  Адже до цього злочину  причетний не рядовий пішак, а сам нардеп Григорій КАЛЕТНІК, який є членом правлячої Партії регіонів та всупереч Конституції України  перебуває на двох посадах одразу і схоже, що  ще до початку передвиборчої компанії вже розпочав підкуп виборців.

Та цікаво, а за які кошти таки  передноворічна щедрість.  Невже  для цього достатньо лише зарплати ректора університету  і нардепа?  Сумнівно….

Висновок із цієї та інших подібних історій лише один — після зміни теперішньої  влади  у правоохоронців  та суддів буде достатньо роботи  і навіть не потрібно буде   фальшувати  якісь справи для показників……

Слава сьогоднішнім нардепам — майбутнім роботодавцям  правоохоронців та суддів!!!

Дивись також:

— Деякі питання практичного застосування Закону України «Про захист персональних даних»

-  Стаття 182. Порушення недоторканності приватного життя 

 

29.12.2011 р.

Громадський рух  «Громада»

 

P/S/

 


Україна

ВІННИЦЬКА ОБЛАСТЬ

ІНСТИТУТ СПРИЯННЯ ДЕМОКРАТИЧНОМУ РОЗВИТКУ ГРОМАД

24000, м. Могилів-Подільський Вінницька область, вул. Стависька, 33/19

+38(04337) 6-56-92, 096-464-17-90  E-mail: : mpdemokrat@gmail.com

———————————————————————————————————————

від  29  грудня   2011 р.  №  24/11/23

                                                             Могилів-Подільському міжрайпрокурору

Гульку А.В.

————————————————

24000, Вінницька обл., м. Могилів-Подільський,

Вінницької області, вул.. Покровська,5


ЗАЯВА

в порядку ст. 97 КПК України

Про   вчинення злочину, передбаченого ст. 182 КК України

29.12.2011 р. мені     стало     відомо    від    членів    громадської організації      » Інститут сприяння демократичному розвитку громад» про те,  посадові особи міської ради  дали вказівку головам квартальних комітетів та керівництву  МКП «Житлокомунгосп»  організувати  вручення новорічних подарунків   від імені  депутата Веховної Ради України Григорія Калетніка  родинам в яких є діти.

При цьому для роздачі подарунків були залучені посторонні особи, яким було надано списки  жителів Могилева-Подільского  в яких міститься  конфіденційна  інформація  про  особу, що охороняється законом, а саме персональні дані про місце проживання, про склад сім’і, наявність дітей, автобіографічні дані на дітей та інша інформація, розголошення якої без дозволу особи заборонено.

Таким чином в діях посадових осіб вбачаються ознаки злочину, передбаченого  ст. 182 КК України,  а саме незаконне збирання,  зберігання,  використання або  поширення  конфіденційної  інформації  про  особу  без її згоди  за який передбачена кримінальна відповідальність.

Мені особисто також було вручено  невідомими особами від імені депутата ВРУ Г. Калетніка  новорічний подарунок для дітей.  При цьому  доставщики  подарунків пояснили, що є добровольцями, а списки із моїми персональними даними, які являються конфіденційною інформацією,  їм надала голова квартального комітету. Я ніколи не наддавав згоду голові квартального комітету на використання або  поширення  конфіденційної  інформації  щодо моєї особи без моєї на то згоди.

НА ПІДСТАВІ ВИЩЕВИКЛАДЕННОГО,   ПРОШУ:

Організувати перевірку вищевикладених фактів, притягнути посадових осіб винних у порушені закону до відповідальності  та про результати повідомити  ініціатора заяви  постановою.

Директор  Інституту сприяння демократичному

розвитку   громад,  член Громадської Ради

при Вінницькій обласній                                                             М.О.Саволюк

 

Якби вибори Президента відбувалися найближчим часом (опитування)

16,3% українців готові підтримати лідера партії “Батьківщина” Юлію ТИМОШЕНКО на президентських виборах.

Про це свідчать презентовані на прес-конференції результати дослідження, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова.

Якби перший тур президентських виборів відбувався найближчим часом, то друге місце посів би чинний Президент Віктор ЯНУКОВИЧ з результатом 13,3%. За ним йде лідер партії “Фронт змін” Арсеній ЯЦЕНЮК, якого мають намір підтримати 10,7% опитаних.

За результатами дослідження соціологи констатували, що порівняно з жовтнем 2011 року знизився рівень підтримки політиків, які представляють чинну владу. Так, частка тих, хто підтримує діяльність В.ЯНУКОВИЧА, знизилася з 10% до 7,8%, а частка тих, хто її не підтримує, зросла з 54,6% до 64,6%. Частка тих, хто не підтримує діяльність прем’єр-міністра Миколи АЗАРОВА, зросла з 61,8% до 68,7%; тих, хто не підтримує діяльність голови Верховної Ради Володимира ЛИТВИНА, – з 64,1% до 68,3%; тих, хто не підтримує діяльність віце-прем’єр-міністра Сергія ТІГІПКА – з 61,6% до 66,8%.

Порівняно з жовтнем статистично не змінився рівень підтримки провідних опозиційних політиків. У грудні 2011 року рівень повної підтримки діяльності Ю.ТИМОШЕНКО становив 14,6%, не підтримують її діяльність 54,9%. Діяльність А.ЯЦЕНЮКА повністю підтримують 12,4%, не підтримують – 45,9% українців.

Дослідження проводилось з 9 по 16 грудня. Було опитано 2008 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

За матеріалами УНІАН

ВІДКРИЮТЬ ШКОЛУ НА ЦВИНТАРІ… НА РІЗДВО

Більш, як за двадцять років вона нарешті збудувала найкращу в області школу… на цвинтарі!..

І це ж треба – схоже,  саме Віктору Януковичу випало відкрити її тут, на цьому місці де упокоїлися стільки людей, де пролито стільки сліз, де було стільки крику, болю, горя, де енергетика смерті, де душі людські чекали воскресіння…

Нещодавно на обласній підсумковій пресконференції голова Вінницької обласної адміністрації М. В. Джига, правда, повідомив завуальовано – що відкриватиме цю школу хтось із вищого керівництва країни. Між тим, в Томашполі чекають саме В. Януковича.  Бо вважать, що він навіть Миколі Яновичу не уступить таку можливість – показатися перед камерами на фоні такої суперової школи.

Він дуже ризикує. Бо ті камери можуть зовсім випадково повернути вбік об»єктиви і показати навкруг шкільного подвір»я хрести, могили, потрощені поховальні склепи, а то й людські кістки, які запросто можна знайти під шкільною огорожею за яку бультозери вигорнули рештки могил.

І якщо таке відкриття, на найвищому рівні, побачить цивілізована Європа – що вона йому в черговий раз скаже?..

За багато років будівництва цієї школи було вдосталь часу щоб одуматися, не грішити, не вкладати народні гроші в те в що не можна було вкладати  НА ЦЬОМУ МІСЦІ.

Але мінялася влада в країні і кожний новий лідер не міг відмовитися від спокуси колись показатися перед камерами перед цією новозбудованою школою. Фінансував це будівництво як міг.

А теперішня влада, яка завершила цей гріх, на своє оправдання має такі аргументи – школа проектувалася і починала будуватися ще при Радянському Союзі коли в  Бога не вірили. Ті атеїсти, що це зробили, гріха не бояться, бо вони безбожники. От саме на них теперішні правителі і валять всю вину. Мовляв, не можна було відступати бо вони, атеїсти-комуністи, вклали великі гроші і в проект, і в саме будівництво і тому хоче-не-хочеш його треба було завершувати.

Тим хто в це не вірить і каже, наприклад, що цей об»єкт в ході будівництва можна ж було  хоча б перепрофілювати в якийсь закритий промисловий об»єкт типу сладу і хоча б не пускати туди найдорожче — дітей — кажуть, що, мовляв, Томашпіль мало не весь побудований на людських кістках – на старих цвинтарях. Ото ж, якщо одним гріхом буде більше – вже не важливо. Вцілому всеодно грішні, то чого вже там вдавати праведників…

Так то воно  так, але  не зовсім… За минулі гріхи відповідають ті хто їх вчинив, а за теперішні.., — ті, хто вводитиме цю школу в експлуатацію, хто підписав всі дозвільні документи, хто від імені самого Бога її освятив. (Вони ще до офіційного відкриття її освятили… Між іншим, хай би знали, що кожна правидна могилка на цьому місці освячувалася, опечатувалася, а вони, виходить всі ті таїнства відмінили… Це по-Божому?..).

Одна начальниця в Томашполі із тих кого в дитинстві не хрестили, а звіздили батьки-комуністи, розповідала мені, що її дитина діждатися не може коли вже піде вчитися в нову школу на цвинтарі. Але на запитання чи згодні будуть заплатити люди Томашполя за це все велику ціну і тепер, і в майбутньому, адже ж сказано – до четвертого покоління відповідатимете… – відповісти не наважилася. Призналася, що вірить в Бога.

Цікаво, що її міг відкрити і Ющенко, і Тимошенко і навіть Кучма, при особливому бажанні, але добудував і відкриватиме Янукович… Той, який, як відомо, нещодавно побував на святій горі Афон, як начеб то вірянин…

А втім, це мої судження і ви можете з ними не погоджуватися. Ось що думає з цього приводу прямо причетна до відкриття цієї школи людина Д. І. Коритчук – завідуючий відділом освіти Томашпільської райдержадміністрації інтерв»ю з яким пропоную вашій увазі:

— Губернатор дав завдання, щоб школа була готова на 22 грудня – вона готова до здачі в експлуатацію. Розрахована на 1296 посадочних місць із найсучасними кабінетами, утеплина.   З метою надання якісних освітніх послуг буде проведена оптимізація навчальної мережі. У нас є 4 шкільних автобуси і ними діти з сіл будуть підвозитися до Томашпільської школи.

— Але села, ніби осиротіють без учнів…

— По закінченню навчального року надамо цій школі статус гімназії. І тоді буде проведена відповідна реорганізація із залученням додаткових вчителів. Школа пустувати не буде.

— Є   батьки, які категорично відмовляються посилати туди дітей?

— Ні. Жоден батько до мене не приходив зі скаргою, що школа побудована на кладовищі. У нас вчора було освячення цієї школи. І православний… отець Міхаїл був, і був католицький священик Станіслав. Вони благословили це.

Вони  ближче до Бога,  їм  видніше?

— Тим більше, що була у нас Вінницька обласна санітарно-епідеміологічна станція. Робила аналіз води, грунту, дивилася підвали – ніяких зауважень не було.

— Добре, хай так, але коли діти будуть в  школі, а навкруг могили, хрести…  Якщо вчителям вдасться їх виховати такими, що  не будуть відчувати цього, м»яко кажучи, дискомфорту тут, то тоді це, на мій погляд, буде також страшно. Бо дуже огрубіють. Я не знаю, як вчити там дітей, як бути… Чесно скажу, якби  тут жив то збобив би все, щоб моя дитина не навчалася в цій дуже гарній школі, на цвинтарі.

— Згідно законодавства про освіту батьки обирають навчальні заклади для своїх дітей. Якщо вони не будуть бажати навчати своїх дітей тут –  мають повне право забрати звідси свою дитину і навчати там де вважають за потрібне. (Цікаво, а де саме, як інших багатьох шкіл вже не буде?.. – В.К.).

Я обійшов територію нової школи з фотоапаратом… Бог нам всім суддя… Не знаю чого так сталося… І яку ціну за це заплатить Томашпіль перед Всевишнім. Люди не змогли відмовитися від шику, від дуже гарного, багатого грішного шику, як це зробив Ісус, коли спокушав його сатана в пустелі. І дав би Бог, щоб Він простив цей великий гріх Томашполю, навколишнім селам, навіть тим хто все це задумав і спроектував тут, а тим більше цим нещасним будівельникам, солдатам, священикам…

— Так, ми всі під Богом і перед Ним будемо відповіддати. Але це звідти, з СРСР,  виходило – і проект і місце вибиралося тоді…

— Яка ж справедлива Біблія!.. Між тим, школу здає лиш друге покоління… Попереду ще два… Що скаже Вищий Суд?

Моє інтерв»ю з начальником відділу освіти випадково чув місцевий житель, який побажав залишитися невідомим, не впізнаним начальством. Він сказав таке:

—        Робітники які будували  школу на цвинтарі розказували, що по ночах чули, як по тій школі ходить Мати Божа. (І чого Вона бідна по-ночах ховається від людей?.. За кого Вона молиться, за кого заступається, кого оплакує?.. – В.К.). А ще казали, що коли не було грошей на добудову – зголосився їх дати один багатий єврей, з Ізраїлю, але коли дізнався, що будують школу на цвинтарі – не дав ні копійки…

27.12.11 р.

Василь Кізка, Томашпіль

Читай також:

«Янукович відкриватиме школу збудовану на цвинтарі?»

МОГИЛІВ-ПОДІЛЬСЬКА ФУТБОЛЬНА КОМАНДА ЗНИЩЕНА!

Ще минулого року могилівчани були найкращою командою у Вінницькій області та вперше в історії  міста  завоювали Кубок  області. А сьогодні змушені  задовольнятись останнім -13-м!!! місцем в турнірній таблиці Чемпіонату області.

А що ж змінилось за один лише рік?

Та начебто нічого особливого і не сталось. Просто  на виборах 31 жовтня 2010 р. могилівчани «обрали» собі мером  людину  з молдавським паспортом та туманним минулим наперсточника. А їй, цій «людині»  байдуже   яке буде духовне та фізичне здоров’я в наших дітей.  Як заявляють теперішні керівники міської ради, їм не вигідний   розвиток культури та спорту в місті, адже ні спорт ні культура  не приносять мерові  та його команді особистих матеріальних статків.

А що ж тоді далі буде?

Чим більше діток буде в позаурочний час  на вулицях, а не в культурних закладах та спортивних залах, тим більше буде клієнтів для місцевої  наркомафії.  А це збільшення   матеріальних статків  окремих осіб.    Якраз ці особи незабаром і почнуть  виясняти між собою стосунки із зброєю в руках з метою розподілу наркоринку. А може вже почали…..?

Громадський рух «Громада»

Кроваві розбори «братви» в Могилеві-Подільському!

Так, в одному з престижних місцевих ресторанів (на прохання власника не вказуємо назву), незважаючи на православний піст,   весело  проводили час декілька  компаній.

1

Як розповідають  очевидці,  в одній із компаній знаходився колишній тілоохороннець   мера міста Бровка П.П., а нині підприємець Мельник Олександр, а в іншій  бригаді відпочиваючих найактивнішим був   нинішній соратник по бізнесу того ж  таки Бровка П.П. Ковалев Володимир.  Останній є депутатом районної ради від Партії регіонів за партійними списками, очолює  автотранспортні  та ін. підприємства, засновником яких є мер Бровко П.П., .

Чого саме не поділили лідери двух, колись братніх компаній, наразі не відомо. Але фактом є те, що між Мельником О. та  Ковальовим В.  зав’язалась суперечка, начебто за те, що Ковальов В. почав зловживати мікрофоном та забагато співати під » караоке «.  Поки що не відомо  чи то  «соліст», будучи під  «наркозом»,   почав брати фальшиві ноти, чи то  виконував пісні в тому стилі, що не подобався іншим слухачам, чи може  згадались  якісь непрості бізнесові стосунки,  чи то його партійна орієнтація  стала каменем спотикання, але очевидним стало те, що   виконавець пісень та його слухачі вирішили  вияснити свої стосунки  кулаками прямо в ресторані.

Та звичайним  мордобоєм справа не закінчилась.

Через деякий час  ініціатори   святкового двобою вийшли   на вулицю та продовжили свої стосунки на свіжому повітрі. Налупцювавшись один іншого досхочу до крові та покликали на підмогу братву,  для колективного поєдинку. А коли одна із сторін  почала здавати позиції то в хід пішла вогнепальна зброя.

1

Пролунало щонайменше три постріли із пістолета, який виявився незареєстрованим, як це звичайно буває в таких випадках. Кому належав пістолет поки, що також не відомо.  Одні очевидці стверджують, що пістолет вихопив Мельник О., а інші стверджують, що Мельник відібрав його у Ковальова О., а вже потів в цілях самооборони  вистрілив  у свого суперника кілька разів впритул. Одна із  куль  зачепила тільки шкіру живота потерпілого, а от інші дві влучили в руку Ковальова В. та  серйозно її пошкодили.

Власник ресторану одразу ж зателефонував до міліції, але там йому начебто повідомили, що на анонімні виклики оперативна група не виїжджає.  Лише після повторного телефонного дзвінка керівництву  міліції на місце пригоди прибула слідчо-оперативна група, яку очолив слідчий  райвідділу міліції Стецюк Д.

В міліції  заперечили факт не  вчасного реагування на повідомлення про стрільбу в ресторані. За версією міліціантів, повідомлення  про початок бойових дій між двома угрупуваннями   надійшло в чергову частину міліції  біля 23-00 24.12.11 р. А вже через 6-7 хв. оперативна група прибула на місце пригоди де вилучила стріляні гільзи та опитала свідків. Самого пістолета та  стрільця знайти не вдалось.

Закривавлену жертву  з вогнепальними пораненнями було доставлено в місцеву лікарню  де лікарі намагаються  врятувати його пошкоджену кінцівку.

25.12.2011 р.

Громадський рух «Громада»


P/S/

Після того як крісло мера в Могилів-Подільській  міській раді, всупереч рішенням суду, захопив  громадянин Р.Молдови Бровко П.П. в місті регулярно почались підпали ресторанів, будинків, автомобілів, побиття конкурентів та знищення їхнього майна, передача тротуарів та навіть доріг у приватні руки ( ред. жоден злочин не розкрито), але до цього часу  розбірок із відкритим застосуванням вогнепальної  зброї  ще не  траплялось.

Схоже, що  місто дійсно  опинилось під  повним  контролем криміналітету який почав зясовувати свої стосунки  звичними способами.

Чи не нагадує це вам повернення  старих часів….?

 

Дивись також:

— Братву мочать і в Одесі. 90-ті роки повертаються.