ДОПОМОЖІТЬ МІСТУ ХТО ЧИМ МОЖЕ!

Найбільше міська рада заборгувала:

 

—        Закладам освіти  —                              3 млн. 188 тис. грн.

—        закладам охорони здоров’я —              1 млн. 658 тис. грн.;

—        закладам культури —                          168 тис. грн.

 

При цьому  з освітянами  та медиками влада ще не розрахувалась навіть за вересень місяць.

Працівникам міської ради не виплачено заробітну плату лише за жовтень місяць в сумі 176 тис. грн.

В листі не повідомляється чи вже отримали додаткові виплати на оздоровлення та соціально-побутові умови мер Бровко П. П. та його заступники згідно прийнятого рішення сесії міської ради.

 

В листі також  повідомляється, що до кінця   поточного року на виплату заробітної плати, оплату енергоносіїв  та інших виплат додаткова потреба міської ради  в коштах буде становити 11 млн. 6 тис. грн., які міська рада просить в  громадської організації «Інститут сприяння демократичному розвитку громад».

 

У відповідь на лист  міської ради з проханням допомоги,  керівництво Інституту підготувало відповідні звернення  до керівництва держави та депутатів  Верховної  Ради України, а також  виявило готовність  надати допомогу місту  в запроваджені  енергоощадних технологій,  що дасть змогу економити до 50-60 % бюджетних коштів.

Але  чи скористається міська рада  можливістю отримати дієву допомогу від  Інституту,  чи  амбіції керівництва міста перевершать  здоровий глузд?  Незабаром довідаємось.

Нагадаємо лише,  що  перший етап запровадження енергозберігаючих технологій в міській раді, який було розпочато міським головою Михайлом Саволюком,  вже дав можливість міській раді щорічно економити більше 50% теплової енергії.

Довідка:

ГО «Інститут сприяння демократичному розвитку громад» — обласна організація, яка  була  зареєстрована  Головним управлінням юстиції  5 серпня 2011 р. (свідоцтво №635) після того,  як  Могилів-Подільською міською радою було відмовлено  в реєстрації  аналогічної міської громадської організації, що ставила своїми статутними завданнями  надання  всебічної допомоги  громаді міста та міській раді.

1

2

1

Вих. № 24/11/20    від  24 листопада 2011 р.

Президенту України пану Януковичу В.Ф.

Прем’єр-міністру України пану Азарову М.Я.

Голові Верховної Ради пану Литвину В. М.

Депутатам Верховної Ради України

ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ !

До Вас як до останньої інстанції у державі звертається від імені громади міста Могилева-Подільського колектив  ГО «Інститут сприяння демократичному розвитку громад»  по тій причині,  що  в нашому місті склалась надзвичайно складна ситуація із виплатою заробітної плати  працівникам бюджетної сфери.

Через цілий ряд об’єктивних та суб’єктивних причин  станом на 17.11.2011 р. заборгованість міської ради перед бюджетними закладами становила  більше 5 млн.63 тис. грн., а на кінець 2011 р. на виплату заробітної плати, оплату енергоносіїв додаткова потреба в коштах буде становити 11 млн. 600 тис. грн.

За рахунок коштів місцевого бюджету  проблему фінансування  бюджетних закладів вирішити неможливо.

В місті створюється напружена соціально-політична ситуація, яка може призвести до соціального вибуху  та   початку акції масових протестів, що в свою чергу підірве довіру до органів  місцевого самоврядування  та державної влади в цілому.

Вирішити проблему з забезпеченням фінансування бюджетних закладів міста Могилева-Подільського  можливо лише за рахунок надання місту додаткового трансферту з державного бюджету.

На підставі вищевикладеного, просимо  доручити відповідальним працівникам Міністерства фінансів України  вивчити  проблемну ситуацію в місті Могилеві-Подільському із забезпеченням фінансування бюджетних закладів та підготувати рішення  про надання місту фінансової допомоги в сумі 11 мл.600 тис. грн.

 

З повагою,-

Директор Інституту сприяння

демократичному розвитку громад,

член Громадської Ради     при

Вінницькій обласній Раді                                                                                                      М.О.Саволюк

1

Сьогодні вшанування пам’яті жертв Голодомору

1

Могилів-Подільська міська організація партії  «Наша Україна» приєднується до громадської акції із вшанування пам’яті жертв Голодомору

«Нашоукраїнці» в усіх областях нашої країни в День пам’яті жертв голодоморів і політичних репресій вшанують пам’ять мільйонів співвітчизників, закатованих голодом.

Ми приєднуємося до загальноукраїнської громадської акції із вшанування пам’яті жертв Голодомору і закликаємо всіх небайдужих долучитися до скорботної ходи для поминальних заходів на території Національного музею «Меморіал пам’яті жертв Голодоморів в Україні» й запалити свічку пам’яті.

Дізнайся у батьків своїх батьків, чи могли вони відкрито пом’янути невинних жертв? Чи могли вони, не боячись, запалити свічку в пам’ять про загиблих?
Нам забороняли пам’ятати. Бо, пам’ятаючи, ми починаємо ставити запитання та шукати відповідь, а знайдена відповідь — вимагає дії.

Попри усі небезпеки, утиски та ризики, ми зберігали пам’ять: спочатку потайки, пошепки, але чимраз голосніше і відважніше.

Завдяки цьому сьогодні пам’ятати простіше. І діяти — також.

Якщо тобі байдуже, якщо ти полінуєшся прийти і запалити свічку пам’яті чи хоча б поставити її на своєму вікні — це буде мовчазна згода з тими, хто спочатку організував геноцид, а потім робив усе можливе, щоб витерти його з пам’яті, і тим самим — витерти з історії цілий народ.

Тоді нас міг врятувати хліб.
Тепер нас врятує пам’ять.

Пам’ятай. Прийди. Постав свічку.

P/S

О 20-00 год.   в м. Могилеві-Подільському вшановували память жерт голодомору запалюванням свічок біля памятого знаку жертвам голодомору по вул. Пушкінскій,6   представники громадських організацій — «Мрія», «Надія», «Інститут сприяння демократичному розвитку громад», благодійного фонду «Покрова»,  політичної партії «НАША УКРАЇНА» та дітки.

Вітаємо з Днем Свободи!

22 листопада 2004 р. трапилась одна  із найвизначніших подій в історії нашого народу — сім років тому українські громадяни вийшли на захист свого невід’ємного права бути вільними людьми, які самостійно обирають і змінюють владу. Сім років тому назад ми зрозуміли, що не є бидлом та сірою масою баранів, яку «пастухи» женуть на забій, а є НАРОДОМ  в широкому розумінні цього слова.

Народ має право на Майдан

Нагадаємо, Помаранчева революція— кампанія протестів, мітингів, пікетів, страйків і інших актів громадянської непокори в Україні, організована і проведена прихильниками Віктора Ющенка, основного кандидата від опозиції на президентських виборах у листопаді — грудні 2004 року, після оголошення Центральною виборчою комісією попередніх результатів, згідно з якими переміг його суперник — Віктор Янукович. Акція почалася 22 листопада 2004, як реакція на масові фальсифікації, що вплинули на результат виборів, проти тодішньої диктатури іменованої «кучмізмом».

Для захисту своїх демократичних прав до Києва приїхало сотні тисяч людей зі всієї України.

Основним результатом революції було призначення Верховним судом повторного другого туру президентських виборів (не передбаченого прямо законодавством). Внаслідок компромісу, досягнутого фракціями Верховної Ради, після призначення повторного другого туру виборів були прийняті зміни до Конституції, які отримали назву Конституційна реформа 2004. Конституційна реформа зменшила повноваження президента, і, таким чином, знизила рівень значущості спірних президентських виборів.

Проте з приходом на посаду нового Президента  В.Януковича в державі відбувся конституційний переворот і Конституційна реформа 2004 р. була анульована  кишеньковим КСУ. В Україні знову відновлено диктатуру, але на цей раз олігархічну,   кланово-кримінального спрямування.

А  попереду нові вибори і можливі нові маніпуляції влади громадською свідомістю , фальсифікація результатів виборів і, як результат, нова «Помаранчева революція», але вже з іншими наслідками для влади. Та влада  ще має шанс не наступати на ті самі граблі  й не повторити помилок 2004 р., а дати можливість людям самостійно обирати нову владу та визначати свою подальшу долю демократичним шляхом.

З ДНЕМ СВОБОДИ!

 

22.11.2011 р.

Член Політради Партії, Голова Могилів-Подільської міської

організації політичної партії «Наша Україна»                                                  М.Саволюк

 

Матеріали по темі:

День Свободи — приклад як діяти

День Свободи відсвяткують попри заборону

День Свободи Україна святкуватиме без Януковича

Революция. 7 лет спустя. Известные украинцы проанализируют …

Праздновать День свободы запретили в судебном порядке

У Києві автозаки не можуть проїхати на територію СІЗО — заважає сцена

Ющенко зробив заяву з нагоди Дня Свободи

Закон «Про вибори народних депутатів» — дискримінаційний!

За відповідний законопроект проголосували 366 народних депутатів.  Автором законопроекту виступив народний депутат від фракції  НУ-НС Руслан Князевич.

Цей законопроект підготовлений на базі розробленого проекту закону робочою групою, який пройшов аналіз і експертизу Венеціанської комісії і який врахував зауваження, що лунали з боку як Венеціанської комісії, так і експертів від опозиції

Прийняття даного закону стало компромісом між тим чи прийме парламентська більшість власний законопроект, який не залишає будь яких шансів опозиції — більше зло, чи проголосувати опозиції  за компромісний   законопроект № 9265д із правками ПР — менше зло.

Напередодні керівник фракції ПР  Олександр Єфремов ультимативно заявив, — «У нас є два варіанти розвитку подій. Якщо наші колеги з опозиції будуть голосувати разом з нами, то ми погодимося взяти за основу законопроект напрацьований робочою групою при Президентові і враховувати усі ті зауваження що були внесені, у тому числі, представниками меншості. Якщо вийде так, що наші колеги не голосуватимуть, тоді я не виключаю того, що буде голосування за законопроект запропонований більшістю»,-  ( див. Верховна Рада ухвалила нове виборче законодавство ).

Відповідно до закону, вибори проходять за змішаною (пропорційно-мажоритарною) системою. Закон встановлює 5% виборчий бар`єр для партій. Блоки не беруть участі у виборах. Також із виборчого бюлетеня  вилучена графа «проти всіх».

Проголосований законопроект  має як позитивні моменти, які включають певні запобіжники від  тотальної фальсифікації виборів так і негативні моменти, що роблять закон далеко не ідеальним.

Позитивні моменти

1. Кандидат в депутати може висуватися одночасно за одним партійним списком і в одному одномандатному окрузі; в разі «подвійної перемоги» такого кандидата визнають обраним за одномандатним округом, а в партійному списку його замінює наступний на черзі.

2.      ЦВК надається виключне право реєструвати кандидатів у депутати в одномандатних виборчих округах, що забезпечить однакові терміни реєстрації кандидатів в одномандатних округах та загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі.

3.      Рішення виборчої комісії приймаються більшістю від складу відповідної комісії (інші проекти передбачали що рішення приймаються простою більшістю від присутніх).

4.      Право висування кандидатів у депутати по мажоритарним округах реалізується не лише  через партії але й шляхом самовисування.

5.      Новий закон про вибори народних депутатів містить вимогу щодо наявності ступенів захисту виборчого бюлетеня, визначає, що номери виборчої дільниці виконуються друкарським способом на бюлетенях, так як і номери територіальних округів,

5.      Закон забезпечує суб’єктам подання кандидатур до складу ОВК та ДВК право на заміну відповідних членів комісій та право для всіх кандидатів в одномандатних виборчих округах подавати кандидатури до складу виборчих комісій.

6.      В новому законі  вже не передбачається норма, яка дозволяє знімати з реєстрації кандидатів-мажоритарників.

7.      Також коли за межами виборчої дільниці виборці голосуватимуть тільки за наявності підтверджуючого документа – медичної довідки.

Негативні моменти які консервують діючу владу

1.      Підвищення прохідного бар’єру до 5 відсотків є дискримінаційним відносно багатьох груп виборців, які не поділяють погляди прохідних партій і не будуть мати змогу реалізувати свої політичні амбіції.  А це  буде сприяти проявам радикалізму в державі  та стане однією з  причин посилення  громадянської нетерпимості й протистояння в суспільстві та створення  реальної загрози  виникнення екстремізму  в Україні.

2.     Введення 5%  прохідного бар’єру для політичних партій неминуче призведе до поглиблення протистояння між  невеличкими опозиційними партіями  та загострення боротьби між ними на кожному мажоритарному окрузі. Таким чином ідея узгодженого опозиційного кандидата стає майже  нереальною. І це на руку провладній Партії регіонів.

3.      Перемога опозиції  над ПР на парламентських виборах буде лише  по партійних списках.  Але тотальне використання владою  адмінресурсу   в умовах протистояння опозиції на мажоритарних округах призведе до обрання потрібної ЯНУКОВИЧУ більшості.  Може 100% повторитись  ситуація  аналогічна 2002 року, коли «ЗАЄДУ» отримала  лише 12% голосів за списками, але влада,  агресивно використовуючи  адмінресурс,    «купила» мажоритарщиків  і в цілому  контролювала Верховну Раду.  До чого це призвело-відомо.

4.      Тотальний контроль Партією регіонів  судів, міліції, СБУ, ДПА  і прокуратури не залишає будь яких надій чи навіть ілюзій на  дотримання вимог Закону «Про вибори народних депутатів» та створення рівних умов для усіх учасників виборчого процесу.

5.      В законі  закріплено відверто неконституційне положення про можливість одночасного балотування до парламенту в одномандатному та загальнодержавному окрузі за змішаною системою. Конституційний Суд визнав аналогічне положення неконституційним ще у 1998 році.

6.     Збереження закритих списків у пропорційній складовій системи не сприятиме розвитку внутрішньопартійної демократії, а результати виборів в одномандатних округах можуть стати об’єктом незаконного впливу і маніпуляцій. В партійних списках знову опиняться «мажори», особисті повари та грошовиті «авторитети».

7.      Прийнявши закон в такій редакції політики законсервували систему таким чином, щоб не дати можливість прийти до влади іншим людям та політичним силам.

Висновок

Єдиний шлях до перемоги опозиції  та демократії в Україні – усвідомлення  лідерами опозиції  реальної політичної ситуації, відмова від особистих амбіцій,  формування єдиного штабу та єдиного списку і узгоджених кандидатів на мажоритарних округах.

А після перемоги опозиції, необхідно буде переглянути зазначений Закон «Про вибори народних депутатів»  та  виправити недемократичні,  дискримінаційні  й  «вибухонебезпечні»  норми закону.


21.11.2011 р.

Член Політради Партії, Голова Могилів-Подільської міської

організації політичної партії «Наша Україна»,

магістр  управління  суспільним розвитком                                                   М. Саволюк