Діяльність Могилів-Подільської прокуратури під контроль громадськості!

З огляду на актуальність  зазначеної проблеми ГО «Інститут сприяння демократичному розвитку громад»,  з метою сприяння керівництву держави  в організації  заходів по профілактиці   корупції в  органах прокуратури,  звернувся до адміністрації  «Могилів-Подільскої правди» з пропозицією  регулярно публікувати відкриті звернення громадськості  до Могилів-Подільського міжрайпрокурора Гулька А.В. в яких повідомляється про факти порушення законів посадовими особами,   про  конкретних посадових осіб які їх порушують  закони та про результати реагування прокуратури  на ці звернення .

Аджміністрація інтернет ресурсу «Могилів-Подільська правда» підтримує ініціативу ГО «Інститут сприяння демократичному розвитку громад» та відкриває  спеціальну категорію під назвою «КОРУПЦІЇ В ПРОКУРАТУРІ СТОП!»

ЗВЕРТАЄМОСЬ  ДО НЕБАЙДУЖИХ ЛЮДЕЙ НАПРАВЛЯТИ НАМ КОПІЇ СВОЇХ ЗВЕРНЕНЬ ДО МОГИЛІВ-ПОДІЛЬСКОЇ МІЖРАЙПРОКУРАТУРИ ТА КОПІЇ  ЛИСТІВ З ВІДПОВІДЯМИ НА ЦІ ЗВЕРНЕННЯ, ЯКІ БУДУТЬ НЕГАЙНО РОЗМІЩУВАТИСЬ НА ЦЬОМУ БЛОЗІ ТА ТИРАЖУВАТИСЬ НА  ІНШІ ВЕБ САЙТИ ТА ЗМІ.

 

 

Могилів-Подільському міжрайпрокурору

————————————————————-

24000, Вінницька обл., м. Могилів-Подільський,

Вінницької області, вул.. Покровська,5

 

Царенка Олександра  Володимировича

——————————————————

24000, м. Могилів-Подільський,  Вінницької області,

вул.  Стависька, 75, кв.63, тел.  6-24-68, 067-49-72-49-4

 

 

ЗАПИТ НА  ІНФОРМАЦІЮ

Відповідно до ст. 19 Закону України «Про доступ до публічної інформації»,  прошу надати мені інформацію про те які було вжито Могилів-Подільським міжрайпрокурором Гульком А.В.  заходи реагування щодо посадових осіб Могилів-Подільськоїміської ради в особі  міського голови Бровка П.П. та до директора Могилів-Подільского РСТ Власова В.В. за незаконне встановлення малих архітектурних форм  на тротуарі за адресою м. Могилів-Подільський, вул. Стависька, 40/45 та створення  цим самим перешкод  для пішоходів.

Також повідомляю, що станом на 28.10.2011 р. малі архітектурні форми на тротуарі за вказаною адресою м. Могилів-Подільський, вул. Стависька, 40/45 не знесені та продовжуються роботи по незаконному встановленню нових малих архітектурних форм — металевих конструкцій.

Повідомляю, що в результаті зазначених дій посадових осіб Могилів-Подільського РСТ, та при протиправні й бездіяльності міського голови Бровка П.П.  створюється загроза  для життя та здоров’я жителів міста і гостей, так як при будівництві металевих конструкцій використовується електрозварювальне обладнання без вжиття відповідних заходів безпеки, а саме: електрокабеля з високою напругою лежать прямо на тротуарі і по них ходять пішоходи, робоче місце не обладнано засобами пожежогасіння, електрозварники не мають відповідного допуску до проведення небезпечних робіт, електрозварювальне обладнання не сертифіковане та не пройшло відповідного випробування, із електрозварювальниками не проводиться інструктаж по дотримання правил безпеки при проведенні небезпечних робіт і т.д.

Тому також прошу негайно повідомити, які вжито прокурором Гульком А.В.  заходів реагування по припиненню незаконних зварювальних робіт на тротуарі по вул. Стависька 40/45, що створюють небезпеку для життя та здоров’я людей і притягненню винних до відповідальності.

 

Інформацію прошу надати мені письмово на протязі терміну встановленого законом   про, що попередньо повідомити за тел. 6-24-68, 067-49-72-49-4

 

 

28.10.2011 р.

 

Голова Вільних профспілок підприємців України

м. Могилева-Подільського Вінницької області                                  О.В.Царенко

 

ДЛЯ МОГИЛІВ-ПОДІЛЬСКОЇ МІЛІЦІЇ ЗБИТКИ ДО 45 ТИС. ГРН. НЕ ЗЛОЧИН… ЯКЩО ДО ЦЬОГО ПРИЧЕТНІ МІСЦЕВІ МОЖНОВЛАДЦІ!

Як підставу  для того  щоб не розшукувати злочинців, правоохоронці   посилаються в  своїх  постановах про відмову в порушені кримінальних справ на неіснуючу норму закону, а саме на  якусь примітку 2 до ст.185 КК України.  Гарна відмазка щоб нічого не робити та отримувати заробітню плату, яку їм платить держава за рахунок тих же  самих підприємців.  То чи варто взагалі звертатись в міліцію за допомогою?  А чи варто взагалі утримувати таку міліцію та прокуратуру, які фактично кришують  злочинців?

Ось лише  декілька із багаточисельних фактів  того, як виконують свої обов’язки місцеві міліціонери, коли до злочинів причетні місцеві можновладці-

 

П О Г Д Ж Е Н О»                                                                                                             «ЗАТВЕРДЖУЮ»
заступник Могилів-Подільського                                                                        Начальник Могалів-Подільсвкого МВ

міжрайпрокурора                                                                                                  УМВС України у Вінницькій області ласті

молодший радник юстиції                                                                                                               підполковник міліції

А.В. Бондар В.П. Шрамко

ПОСТАНОВА

про відмову в порушенні кримінальної справи

05.10.2011 р.                                                                      м. Могилів-Подільський

 

ДІМ Могилів-Подільського МВ ст, л-нт міліції Хорошковський В.В. розглянувши матеріали перевірки заяви гр. Царенко Олександра Володимировича, 1967 р.н., прож. м. Могилів-Подільський вул. Стависька, 75, кв. 63, —

ВСТАНОВИВ:

15.09.2011 року до чергової частини Могилів-Подільського МВ з заявою звернувся гр. Царенко О.В. про те, що в ніч з 14.09.2011 року на 15.09.2011 року невідомі особи пошкодили його автомобіль «Фольсваген Джета» д/н 358-99 ВІ, який знаходився біля будинку № 75 по вул. Ставиській м. Могилів-Подільський.

Опитаний з даного приводу гр. Царенко О.В. повідомив, що 14.09.2011 року близько 22-00 години він поставив свій автомобіль «Фольсваген Джета» д/н 358-99 ВІ на узбіччі дороги біля 5-го під’їзду будинку № 75 по вул. Ставиській м. Могилів-Подільський та пішов відпочивати. Вночі будь-якого шуму на вулиці не чув. 15.09.2011 року близько 05-45 години до нього прийшов його знайомий Пшеборський С.О., який повідомив про пошкодження автомобіля. Гр. Царенко О.В. у пошкодженні свого автомобіля підозрює голову Могилів-Подільького районного споживчого товариства Власова В.В., з яким мав конфлікти на ринку з приводу відмови ним сплачувати гроші за послуги, які надає РСТ та міського голову Бровка П.П.

Опитаний з даного приводу Власов В.В. категорично заперечує свою причетність до пошкодження автомобіля гр. Царенка О.В., також повідомив, що будь-яких особистих конфліктів з Царенко О.В. не має, а питання щодо несплати ним послуг, які надає РСТ вирішується згідно чинного законодавства в судовому порядку. Вважає звинувачення безпідставними з метою створення конфлікту та дискредитації його в очах підприємців та громадян міста як одного з кандидатів на посаду міського голови.

Під час перевірки було проведено поквартирний обхід будинків № 75 та 77 по вул. Ставиській м. Могилів-Подільський, під час якого очевидців даної події не виявлено. Грубого порушення громадського порядку не було. Встановити осіб, причетних до пошкодження автомобіля гр. Царенка О.В. не представилося можливим.

Згідно висновку спеціаліста №> 76 від 03.10.2011 року розмір матеріального збитку завданого гр. Царенко О.В. складає 11476,80 гривень, а вартість ремонтно-відновлювальних робіт вищевказаного автомобіля складає 19764,11 гривень.

В даному випадку вбачаються ознаки злочину, передбаченого ст.194 КК України, тобто умисне пошкодження чужого майна, що заподіяло шкоду у великих розмірах. Згідно примітки 2 до ст. 185 КК України значна шкода визначається із урахуванням матеріального становища потерпілого та якщо йому спричинені збитки на суму від ста до двохсот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Відповідно до п.п. 22.5 ЗУ «Про, і

податок з доходів фізичних осіб», якщо норми інших законів містять посилання на неоподатковуваний мінімум, то для цілей їх застосування використовується сума у розмірі 17 гривень, крім норм адміністративного та кримінального законодавства у частині кваліфікації злочинів або правопорушень, для яких сума неоподаткованого мінімуму встановлюється на рівні податкової соціальної пільги, визначеної підпунктом 6.1.1. пункту 6.1 статті 6 цього Закону для відповідного року, а саме податкова соціальна пільга встановлюється у розмірі, що дорівнює 50 відсоткам однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої законом на 1 січня звітного податкового року. На даний момент мінімальний розмір заробітної плати становить 907 гривень, відповідно податкова соціальна пільга складає 453,5 гривень. Таким чином кримінальна відповідальність передбачена ст, 194 КК України настає в разі заподіяння матеріальної шкоди на суму більше 45350 гривень

Гр-ну Царенко О.В. було заподіяно матеріальної шкоди на суму 19764,11 гривень, що є недостатнім для порушення кримінальної справи за ст. 194 КК України.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. 99 КПК України на підставі п. 2 ст. 6 КПК України та ч. 2 ст. 11 КК України, згідно якої не є злочином дія або бездіяльність, яка хоча формально і містить ознаки будь-якого діяння, передбаченого цим Кодексом, але через малозначність не становить суспільної небезпеки, тобто не заподіяла і не могла заподіяти істотної шкоди фізичній чи юридичній особі, суспільству або державі, —

ПОСТАНОВИВ:

1.  По матеріалам перевірки заяви гр. Царенко О.В. в порушенні кримінальної справи за
ознаками злочину, передбаченого ст.  194, 296 КК України відмовити, про що
повідомити заявника.

2.          В разі встановлення осіб, причетних до пошкодження автомобіля гр. Царенко О.В.,
провести додаткову перевірку.

3.          Копію постанови направити міжрайпрокурору.

 

Дільничний інспектор Могилів-Подільського

РВ  ст. л-нт міліції                                                                                                       В..В. Хорошковський

 

«ЗАТВЕРДЖУЮ»

Начальник Могилів-Подільського МВ УМВС України

у Вінницькій області підполковник міліції

Шрамко В.П.

«17» ………09….. 2011 р.

П О С Т А Н О В А

про відмову в порушені кримінальної справи

17.09.2011 року м. Могилів-Подільський

Я, дільничний інспектор міліції Могилів-Подільського МВ УМВС України у Вінницькій області стл-нт міліції Опаряк С.І., розглянувши матеріали перевіркн по заявах громадянина Царенко Олександра Володимировича, жителя м. Могилева-Подільського вул.Стависька, 75 кв.63, —

ВСТАНОВИВ:

10.09.2011 року , 11.09.2011 року та 13.09.2011 року в чергову частину Могилів-подільського МВ УМВС України у Вінницькій області з Могилів-Подільської міжрайонної прокуратури та від громадянина Царенко Олександра Володимировича, жителя м. Могилева-Подільського вул.Стависька, 75 кв.63, надійшли заяви, щодо неправомірних керівництва та працівників МогилІв-Подільського районного споживчого товариства.

В ході проведення перевірки по вказаним матеріалам було встановлено , що згідно рішення сесії Могилів-Подільської міської ради № 161 від 22.03.2011 року Могилів-Подідьському районному споживчому товариству (надалі ТСТ») надано в оренду земельну ділянку комунальної власності 0,0785 га, яка знаходиться за адресою м. Могилів-Подільський вул.Стависька, 40/45 (продовольчий ринок), про що було укладено договора оренда земельної ділянки від 11.02.2011 року та 12.04.2011 року терміном на Один рік, В зв»язку з чим з підприємцями , які здійснюють торговельну діяльність на продовольчому ривку заключаються з ТСТ» договора бронювання торгівельних місць. Також між «РСТ» та гр.Царенко О.В., а також гр.Пшеборським С.О., були укладені договора бронювання торгівельних місць №.№. 24.25,51 від 01.01.2011 року., згідно яких останні зобов’язувалися сплачувати орендну плату , згідно умов викладених в вказаному договорі бронювання. Однак гр..Царенко О.В., та гр.Пшеборський С.О., який здійснює торгівельну діяльність на вказаних торгівельних місцях плату за бронювання земельної ділянки на продовольчому ринку та за послуги , що надаються «РСТ» не здійснювали , в зв’язку з чим керівництвом «РСТ» було повідомлено , про те, що вони повинні будуть звільнити земельну ділянку на якій здійснюють свою підприємницьку діяльність. В зв»язку з чим між представниками «РСТ» та гр.Царенком О.В., виникли неприязні відносини. 09.09.2011 року ,10.09,2011 року та 11.09.2011 року під час виконання своїх посадових обовиязків на продовольчому ринку Могилева-Подільського контролери «РСТ» громадяни Новіков Олег Анатолійович , Бровко Денис Петрович та Шевченко Віктор Олексійович неодноразово зверталися з повідомленням до гр.Царенка О.В., та гр.Пшеборського С.В., щодо недопущення самовільного зайняття торгівельного прилавку на якому проводилися зварювальні роботи по його облаштуванні. Однак на даному прилавку ПП. Пшеборський С.В., розміщував свою та гр.Царенка О.В., реалізовуєму продукцію, в зв»язку з чим контролери «РСТ» в присутності інших підприємців та громадян, були змушені перекласти вказану реалізовуєму продукцію до вище зазначених торгівельних кіосків гр.Царенка О.В. під час даних дій реалізовуєма продукція гр.Царенко О.В. пошкоджена не була та ніяких нападів на останього зі сторони контролерів «РСТ» не було. Факти викладені в заяві є предметом цивільно-правового спору та підлягають вирішеннюв судовому порядку.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.6 п.2 КПК України,-

ПОСТАНОВИВ:

1. В порушенні кримінальної справи за ст.ст. 129,185,186,194,296 КК України відносно громадян Бровко

Дениса Петровича, Новікова Олега Анатолійовича та Шевченко Віктора Олексійовича — ВІДМОВИТИ,

на підставі ст.6 п.2 КПК України (за відсутністю в діянні складу злочину).

2. Громадянам Бровко Денису Петровичу , Новікову Олегу Анатолійовичу та Шевченко Віктору Олексійовичу, винести офіційні застереження про недопустимість протиправної поведінки.

3. Про прийняте рішення повідомити зацікавлених осіб.

4. Копію постанови направити Могилів-Подільському міжрайпрокурору.

ДІМ Могилів-Подільського МВ УМВС України

у Вінницькій області ст.лейтенант міліції                                                                                Опаряк С.І

 

Могилів-Подільському міжрайпрокурору

————————————————————-

24000, Вінницька обл., м. Могилів-Подільський,

Вінницької області, вул.. Покровська,5

Царенка Олександра  Володимировича

——————————————————

24000, м. Могилів-Подільський,  Вінницької області,

вул.  Стависька, 75, кв.63, тел.  6-24-68, 067-49-72-49-4

Скарга

на постанову органу дізнання про відмову в порушенні кримінальної справи

09,10 та 11 вересня  2011 р.  я подавав до Могилів-Подільського МВ УМВС   заяви  про вчинення злочину  працівниками Могилів-подільського  РСТ, які тричі підряд здійснювали на мене напади та пошкодила моє  майно  на  загальну суму біля 2300 грн.

Проте, Могилів-Подільським  МВ УМВС   мої заяви  не були вчасно зареєстровані, працівники міліції  не виїздили на місце злочину, не складали протоколи огляду місця злочину, не складали протоколи огляду  пошкоджених виробів та палатки, не опитували мене особисто та свідків, а безпідставно  винесли одну  постанову від 17.09.2011 р. по всіх трьох окремих фактах злочину  про відмову в порушені кримінальної справи стосовно  злочинців за відсутністю в їхніх діях складу злочину.

В мотивувальній частині  постанови вказано, що мені,  начебто, не нанесено жодних матеріальних збитків і  що  я,  начебто,  перебуваю із  злочинцями в якихось цивільно-правових відносинах, а тому, на думку працівників міліції,  «факти викладені в заяві є предметом цивільно-правового спору та підлягають вирішенню в судовому порядку».

Постанова Могилів-подільського МВ УМВС є незаконною та підлягає скасуванню з наступних підстав:

1.         Я подавав до Могилів-Подільського МВ УМВС   окремі заяви   в порядку ст. 97 КПК України про вчинення окремих злочинів.  Згідно ст. 97 КПК  по кожній такій заяві виноситься окрема постанова. В даному випадку по трьох різних заявах винесено одну постанову.

2.         в дійсності я  не перебуваю із злочинцями в жодних цивільно-правових відносинах, а договір про  бронювання торгівельних місць №.№. 24.25,51 від 01.01.2011 року.,, на який посилаються працівники міліції, є нікчемним, так як  договір укладався ще тоді,  коли Могилів-Подільське  районне споживче товариство (Власов В.В.) ще не уклало договору оренди вказаної земельної ділянки із міською радою і не мала права нею розпоряджатись та укладати будь які договори з підприємцями.

3.            відповідно до ст.125 Земельного Кодексу України   право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав. А  відповідно до ч.5  ст.126 Земельного Кодексу України   право  оренди  земельної  ділянки  посвідчується договором оренди землі, зареєстрованим відповідно до закону.

Проте,   на момент вчинення злочину  в Могилів-Подільського  районного споживчого товариства ще не було договору оренди землі, зареєстрованого відповідно до закону в органах ДЗК,  а тому  працівники товариства  не мали права вимагати від підприємців сплачувати будь які платежі;

4.         при вчинені злочинів  Бровко Денис Петрович, Новіков Олег Анатолійович та Шевченко Віктор Олексійович посилались на вказівку голови правління Могилів-Подільської райспоживспілки Власова В.В. і пошкодили моє майно  із хуліганських спонукань. При цьому  вищевказані особи погрожували мені фізичною розправою, якщо я буду захищати своє майно. Пошкодження майна відбувалося в центрі міста, поблизу ринку та  житлових будинків, на очах у місцевих мешканців та гостей міста.       В  діях зазначених  осіб міститься склад злочину, передбачений ч. 2 ст. 296 КК України, оскільки під час скоєння злочину вони грубо порушували громадський порядок з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалося особливою зухвалістю;

5.     протиправні дії   Бровко Дениса Петровича, Новікова Олега Анатолійовича та Шевченко Віктора Олексійовича були направлені також на протидію моїй законній господарській діяльності, за що передбачена кримінальна відповідальність відповідно до ст. 206 КК України;

 

6.     протиправними  діями   Бровко Дениса Петровича, Новікова Олега Анатолійовича та Шевченко Віктора Олексійовича мені були нанесені матеріальні збитки на суму 2300 грн.  А виходячи із  значущості пошкодженого майна  та мого матеріального становища, умисним знищенням та пошкодженням майна мені заподіяно шкоду у великих розмірах,  за що передбачена кримінальна відповідальність відповідно до ст. 194 КК України;

 

7.        дізнанням в постанові замовчується  той факт, що події відбувались не на території ринку, а на міському тротуарі.  Крім того,  органом дізнання не враховано той факт, що  працівники Могилів-Подільского районного споживчого товариства  встановлювали  торгівельний прилавок та   проводили зварювальні роботи по його облаштуванні на тротуарі без відповідного дозволу міської ради;

 

8.   органом дізнання в постанові не дана оцінка діям працівників Могилів-Подільского районного споживчого товариства, які протиправно займаються вимаганням грошей (рекетом) в осіб, що торгують на тротуарі за межами ринку;

9.        в постанові невірно вказано, що заяви  про вчинення злочинів надійшли в чергову частину 10.09.2011 року , 11.09.2011 року та 13.09.2011 року. В дійсності я  подавав вказані заяви в день вчинення злочинів, а саме 09, 10, 11 вересня 2011 р.;

Таким чином, при наявності достатніх підстав для порушення кримінальної справи, органом дізнання протиправно винесено постанову про відмову в порушені кримінальної справи на підставі ст. 6.п.2 КПК України (за відсутністю складу злочину.

Вважаю, що саме завдяки  протиправній бездіяльності працівників міліції по розгляду моїх заяв про вчинення злочинів, у злочинців виникла впевненість у тому, що вони будуть завжди уникати відповідальності за вчинені злочини і саме тому 15 вересня 2011 р.  злочинцями фактично було знищено мій автомобіль Фольксваген-1981 року виробництва, чим мені завдано моральних збитків та матеріальної шкоди на суму біля 20 тис.  грн.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 99-1, 100 КПК України, —

прошу:

1.         Скасувати постанову дільничного інспектора міліції Могилів-подільського МВ УМВС України у Вінницькій області  Опаряка С.І. від 17.09.2011 р. про відмову в порушенні кримінальної справи проти громадян Бровко Дениса Петровича, Новікова Олега Анатолійовича та Шевченко Віктора Олексійовича;

2.         порушити кримінальну справу  та направити матеріали кримінальної справи  до Могилів-подільського МВ УМВС України у Вінницькій області  для проведення досудового розслідування.

Додатки:

1.    Копія постанови.

22.09.2011 р.

Голова Вільних профспілок підприємців України

м. Могилева-Подільського Вінницької області               О.В.Царенко

 

Могилів-Подільська міська рада збанкрутувала та звинувачує «попередніків»?!

Звертаємось  до екс-мера Михайла Саволюка з проханням прояснити ситуацію, бо ж відомо, що  за його керівництва в міста також були подібні проблеми, але  в 2009 році  усі бюджетники  отримали   грудневу заробітну плату не в наступному  місяці, а  авансом  ще до новорічних свят.  Чого до цього не спостерігалось на протязі 10-ти років.

«Дійсно,   наша команда залишила новій команді Петра Бровка небачені борги по заробітній платі  та енергоносіях, — розповідає Михайло Олександрович.  Небачені саме тому, що їх ніхто не міг побачити через відсутність таких.

1


Декілька років ми  вирішували багаторічну проблему недостатнього фінансування закладів медицини, освіти культури та органів місцевого самоврядування.  Щоразу доводилось на рівні області та держави  вирішувати проблеми міста і доводити  про необхідність додаткового фінансування досить таки розгалуженої  в місті мережі культурних, спортивних та освітніх закладів.  Після цього приїздили різні перевіряючі, які  надавали нам консультації та  рекомендації  щодо  ефективного управляння  бюджетними ресурсами.  Були і рекомендації щодо  фізичного скорочення,  тобто ліквідації окремих закладів культури та освіти. Але наша команда не пішла на знищення  духовності в місті, а вишукувала інші  джерела наповнення бюджету та економії наявних ресурсів.  Ми співпрацювали з підприємцями та сприяли розвитку бізнесу,  зменшили видатки на  утримання апарату міської ради та виконкому,  почали використовувати енергоощадні технології,  налагодили співпрацю з ООН , Європарламентом, Асоціаціями міст  та іншими  вітчизняними і іноземними партнерами. Нас помітили в світі. В місто пішли інвестиції і лише за неповних 4-и роки місто реалізувало 105 проектів на загальну суму більш як  154 млн. грн,  а це набагато більше ніж за усі попередні 20-ть років.

Була закуплена спецтехніка для комунальних служб, що не робилось при попередній владі, гірські райони міста та силища Сонячне і Одая отримали газ та водопровід, відновлено водоканалізаційні мережі міста, що були пошкоджені під час стихійного лиха, капітально відремонтовано майже усі пошкоджені в місті будівлі і т.д.

Також нам не відмовляло в фінансовій допомозі і «помаранчеве» керівництво області та держави, хоча добитись додаткового фінансування було не зовсім легко. Доводилось навіть йти на відкритий конфлік з керівництвом області та самою Ю.Тимошенко, але втрачені нервові клитини були того варті.

В результаті  вже  2009 рік ми закінчили без будь яких боргів і новий 2010 рік розпочали з чистого аркуша.  2011 рік також ми також  планували зустріти без  боргів і навіть отримати додаткові ресурси за рахунок впровадження енергоощадних технологій.  Стартові кошти для  цього планувалось отримати з різних джерел і навіть від комісії Європарламенту згідно Угоди Мерів, що була підписана в травні 2010 р. в Брюсселі.

В результаті впровадження енергоощадних технологій розрахункова щорічна економія бюджетних коштів становила би біля 60-70%, а це біля 3-4 млн. грн.  І не потрібно було би ліквідовувати жодного закладу культури чи освіти.  І це були вже не фантазії міського голови Саволюка, а реальні кроки.  Лише на  прикладі  пілотного проекту використання енергоощадних пристроїв  при опаленні приміщення міської ради  витрати на опалення знизились із щомісячних 30-35 тис. грн.  до  6-8 тис. грн. на місяць.  При вартості такого пристрою біля 30 тис. грн. його окупність становила менше 2-х місяців, а далі чиста економія.  Саме такі пристрої ми планували  на 2011 р. встановити в усіх бюджетних закладах та довелось передати ці проекти вже новому керівництву міста з надією, що воно (Авт. нове керівництво) продовжить розпочату нами справу.

При цьому зекономлені  кошти передбачалось виділити на ремонт комунальних доріг, бо перед цим була виготовлена вся необхідна проектно-кошторисна документація,  на утеплення шкіл, дитячих садочків, закладів культури та медицини, що принесло би ще додаткову економію коштів.

Звідки знову взялись в міста багатомільйонні  борги після повернення в міську раду команди Бровка П.П., можна лише здогадуватись.  Але фактом є те, що  за ініціативою теперішнього  керівництва місто розірвало майже усі стосунки із  своїми надійними партнерами в т.ч. з Асоціацією міст України.

А ці стосунки  із партнерами команда Саволюка вибудовувала цілих чотири роки. А роки були  ой як не прості. На ці роки припало і стихійне лихо, і економічна криза, і мітинги організовані керівником  Юлькиної  «Батьківщини» Бровком П.П. і сотні перевірок, що були  організовані опонентами, і навіть сфальсифіковані кримінальні справи відносно міського голови, які зараз лопаються як мильні бульбашки.

На сьогодні соціально-економічна та політична ситуація в місті докорінним чином змінилась.  В місті переслідуються підприємці та інакше думаючі.  В місті стало некомфортно жити та з нього  тікає бізнес. А  як результат — зменшення надходжень до місцевого бюджету, невиплата заробітних плат, діти на вимушених канікулах бо нічим платити за тепло.

Проте керівництво міста при цьому  не забуває  виплачувати собі  красивим по декілька додаткових заробітних плат на  оздоровлення та соціально побутові  витрати,  забувши при цьому, що  в місті ще  є працівники культури,  медики та вчителі і їхні родини також хочуть їсти.

Доречі, як міський голова, маючи відповідно до закону право на отримання  щорічної матеріальної допомоги в розміри біля 12 тис грн.,  я в 2009 році відмовився від виплати матеріальної допомоги для вирішення соціально побутових питань, а в 2010 році взагалі відмовився від будь яких матеріальних допомог.  І це тоді, коли коли ми вже не мали проблем із боргами по заробітній платі  та енергоносіях (див. лист №61 від 10.10.2011 р.).

1

А щодо того, що міське керівництво звинувачує в своїх бідах лише попередників,  то це свідчить лише про відповідний  «професіоналізм» команди Бровка. Адже якщо хочеш вирішити проблему то шукаєш для цього шляхи та ресурси, а якщо не здатен  на це то шукаєш винуватця на стороні і киваєш на попередників.  До речі, наша команда  хоч і знаходиться в опозиції до нині діючої влади, але заради людей,  які залишилась без заробітної,  готова знову підставити керівництву міста  плече, як це вже було наприкінці 2005 року,  коли міська організація «Нашої України» напряму звернулась про фінансову допомогу для міста до губернатора Олександра Домбровського і місто було почуто. Тоді, з обласного бюджету було виділено майже 1 млн. грн.  імісто почало  новий 2006 рік з  мінімальними боргами. Та одного нашого бажання допомогти місту  замало,  потрібно щоб до наших порад  дослухалась «нова міська влада» , — підсумував  розмову Михайло Саволюк.

А в підтвердження  своїх слів Михайло Олександрович надав довідку  про фактичне отримання ним матеріальних допомог за 2008-2010 рр. та довідку  щодо стану заборгованості міського бюджету по роках, які були видані   на його запит  міською  радою.  Ці довідка повністю спростовують всі неправдиві чутки щодо отримання попереднім міським головою  острономічних доплат  з міського бюджету  та щодо неефективної політики  управління бюджетними ресурсами  команди екс-мера Михайла Саволюка. В довідці  (додаток №1) зазначено,  що  станом на 01.01.2010 р.  будь якої заборгованості  по заробітній платі та енергоносіях місто в 2010 році вже не мало і ця приємна подія  трапилось вперше за багато років, але  як тепер бачимо,  і в останнє.  В 2011 р. у місто знову повернулись старі та недобрі  часи — корупція, рекет, дерибан комунальної власності та відсутність заробітних плат.

Не буде великого здивування коли, після ліквідації закладів культури, міська влада почне «ефективно» ліквідовувати ще й  заклади медицини та  освіти,  а батьків змушувати платити  навіть за опалення в школах,  зробивши освіту платною всупереч Конституції України …!?

23.10.2011 р.

Громадський рух   «ГРОМАДА»

 

 

Підприємці згортають бізнес в Могилеві-Подільському!

А всього в місті станом на 1 вересня 2011р. зареєстровано 2930 суб’єктів підприємницької діяльності-фізичних осіб,  — повідомили в Могилів-Подільській ОДПІ   (лист № 10977/10/31-154 від 23.09.11 р.).

При цьому ОДПІ не враховує  тих підприємців, які вже подали заяви на закриття бізнесу, але по декілька місяців не можуть це зробити через бюрократичну тяганину.

Для порівняння, за   минулий  рік нових  підприємців-фізосіб було  зареєстровано 347,  а припинило свою діяльність лише 177 підприємців.  Тобто,  ще рік тому назад динаміка розвитку підприємництва була позитивною і  приріст складав + 174   нових підприємців на рік.

Навіть в найбільш кризовому  2008 році цей приріст  складав + 196  нових підприємців.

А це  були додаткові надходження до бюджету та підтвердження інвестиційної привабливості міста.

То що ж  такого трапилось з містом всього за декілька місяців  і чому з нього біжить бізнес?

Аналіз ситуації  зі станом  підприємництва  в місті свідчить про те, що могилівчани тепер не поспішають реєструвати нові малі приватні підприємства  через  дві основні  причини.

По перше, — з 1 квітня 2011 р. вступив у силу розділ ІІІ Податкового кодексу. Він стосується сплати податку на прибуток підприємств. Із цього дня компаніям, котрі працюють за загальною системою оподаткування, заборонили відносити на валові витрати вартість товарів і послуг, придбаних у «спрощенців”. Тобто співробітництво з приватними підприємцями стає невигідним. Тож дрібні бізнесмени змушені нині продавати товар кінцевим споживачам, співпрацювати із собі подібними, починати діяльність як юрособи або взагалі згортати свою справу.

По друге, — із зміною керівництва міської ради після виборів 31 жовтня 2010 р.   в місто фактично повернувся  рекет зразка 90-х років  та старі корупційні схеми. На підприємців, які не бажають співпрацювати із новою владою та платити данину чорним налом  здійснюються напади, підпалюються кафе, автомобілі, будинки, знищуються товари та транспортні засоби і т.д.  За таких обставин ведення бізнесу Могилеві-Подільському стає не лише не вигідним але й небезпечним для здоров’я та життя  заняттям.

Пільгові  умови для  ведення бізнесу місцева влада створює лише для родин керівництва  міської ради. Їм безкоштовно передаються для будівництва магазинів навіть   центральні комунальні дороги, зелені зони та тротуари.

Саме з цих причин, як пояснюють самі підприємці, вони змушені згортати свій бізнес та виїжджати  із міста в інші, менш небезпечні регіони України та за кордон.

16.10.2011 р.

ГО «Інститут сприяння демократичному розвитку громад»

Інші матеріали по темі:

ГУБЕРНАТОР ПРО КОРУПЦІЙНІ СХЕМИ В МОГИЛЕВІ-ПОДІЛЬСЬКОМУ

У МОГИЛЕВІ-ПОДІЛЬСЬКОМУ ЗГОРІЛО КАФЕ «ГАМБРИНУС»

КІОСКИ НА КЛУМБАХ ТА ЗЕЛЕНИХ ЗОНАХ

УВАГА! ГОТУЄТЬСЯ ДЕРИБАН КОМУНАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ!

ВЛАДА НАГЛО «ДЕРИБАНИТЬ» КОМУНАЛЬНЕ МАЙНО!

ЗДИРНИКИ: «НАМ ПОХ…Й ПРОКУРОР ГУЛЬКО ТА МІЛІЦІЯ…»

ВІДНОВЛЕНО РЕКЕТ, АЛЕ ТЕПЕР ВЖЕ ЗРАЗКА 2011

РЕЙДЕРСЬКЕ ЗАХОПЛЕННЯ КОМУНАЛЬНОЇ ЗЕМЛІ ПРЕДСТАВНИКАМИ ВЛАДИ!

Прокурор Вінницької області Шморгун: «Хворобливий» бідося чи мстивий маніяк?

ОСЬ ЧОМУ ІНВЕСТОРИ СТРАШАТЬСЯ МОГИЛЕВА-ПОДІЛЬСЬКОГО!

ПІДПРИЄМЦЯМ ПОГРОЖУЮТЬ ЗНИЩЕННЯМ МАЙНА А ПРОКУРОР БЕЗДІЄ.

СВЯТКОВІ ПОДАРУНКИ МОГИЛІВ-ПОДІЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ ВЛАДИ

Могилів-Подільські «братки» привласнюють навіть міські газони!

БРОВКО ЗАЙМАЄТЬСЯ ПОБОРАМИ ПРОТИПРАВНО! ТАКИЙ ВИСНОВОК ПРОКУРАТУРИ!

У Могилів-Подільский з новою владою повернувся «рекет» 90-х

МОГИЛІВ-ПОДІЛЬСЬКІ РЕКЕТИРИ «БЕРУТЬ» НАВІТЬ КОВБАСОЮ!?

»Керівники прокуратури та міліції стали плебеями влади»,- В.Бевз

ХТО ВСТАНОВЛЮЄ НА ТРОТУАРАХ «КУРЯТНИКИ»?

В Могилеві-Подільскому при потуранні влади продовжує діяти злочинна зграя «рекетерів» !?

Мер повідомив прокурора про злочин сина!?

Чи дійсно прокурор Гулько кришує рекитерів?

Чому прокуратура укриває факти злочиних дій родини мера молдованина- Бровка П.!?

РОЗДАЧА СЛОНІВ ПО МОГИЛІВ-ПОДІЛЬСЬКИ