ЗУСТРІЧ НАРДЕПА О.ЛЯШКА З МОГИЛІВЧАНАМИ ТАКИ ВІДБУЛАСЬ!

Запланована на 30 березня  2011 р. зустріч народного  депутата України Олега  Ляшка  з  жителями міста Могилева-Подільського,  всупереч усім перешкодам  нинішньої міської влади, таки   відбулась.  Своє плече організаторам зустрічі підставив  член Громадської Ради при Вінницькій обласні Раді  Михайло Саволюк.

В програму відвідування  нардепом Могилева-Подільського  було включено зустріч з підприємцями на міському ринку, відвідування дитячого реабілітаційного центру «Ангел надії», де успішно оздоровлюються дітки хворі на ДЦП. До діток нардеп завітав не з пустими руками, а привіз із собою з столиці довгоочікуваний подарунок — плазмовий телевізор.

Після відвідування «Ангелу Надії»  О.Ляшко  виявив бажання відвідати знищений сквер біля пам’ятного знаку Єремії Могили та навіть став  допомагати робітникам  його відновлювати.

Далі, за браком часу, відбулась 40-ка хвилинна зустріч  О.Ляшка з виборцями міста в «Будинку Школяра», де нардеп змістовно відповів на багаточисельні запитання  присутніх  на зустрічі.  По проблемних питаннях, а це  підвищення цін та тарифів на комунальні послуги, свавілля  місцевої прокуратури та ПФУ щодо вимагання з підприємців  пенсійних внесків згідно законну,  який було прийнято «заднім числом»,як висловився нардеп О.Ляшко,  а тому він не має зворотної сили щодо тих підприємців, які розпочали свою діяльність  ще до його прийняття.

Приїхала на зустріч із нардепом і делегація підприємців з м. Ямполя, яку очолив Заслужений журналіст України Василь Кізка. В ямпільчан також аналогічні проблеми, які О.Ляшко пообіцяв допомогти вирішити.

В цілому зустрічі О.Ляшка з громадою міста пройшли конструктивно  в доброзичливій  обстановці.  Членами оргкомітету було підготовленні, від імені жителів міста, відповідні звернення до нардепа  з проблемних питань, які той пообіцяв негайно розглянути та відреагувати відповідним чином. Особливу увагу нардеп пообіцяв приділити і питанню про невиконання рішення суду щодо скасування виборів міського голови.

Щоправда, гірким осадом залишиться той факт, що місцева влада  «щиро» віддячила  народному депутату України та організаторам  зустрічі  за подарунок діткам,  встановивши за  кілька хвилину зустріч в приміщені «Будинку школяра» аж 2 тисячі гривень орендної плати.  Виникла досить таки анекдотична ситуація, це коли тебе запрошують в гості, ти береш з собою подарунок, а   тебе не тільки навіть чаєм не пригощають, а  ще й вимагають гроші  за візит!?

Щоправда, пізніше представники міської влади дещо «змилостивились»  та знизили побори аж до 500 грн. При цьому не було навіть пояснено, за які саме послуги нарахована  така сума та яким нормативним актом це передбачено.  В договорі просто написали «за домовленістю сторін». А  затвердив договір не хто набудь, а державний посадовець-начальник управління освіти В.Коновалов.  Ось вам наглядний приклад  джерела корупції. Виявляється, тепер в місті вже не орган місцевого врядування  встановлює  ставки  за оренду комунального майна, а звичайний чинуша, на свій розсуд та  «за домовленістю» сторін.

 

30.03.2011 р.

Організаційний комітет по проведенню

зустрічі народного депутата України

О.Ляшка з виборцями м. Могилева-Подільського

ФОТО  ДИВИСЬ  ТУТ

МОГИЛІВ-ПОДІЛЬСКІ ЧИНОВНИКИ МАЮТЬ НАМІР ПЕРЕШКОДИТИ НАРДЕПУ УКРАЇНИ О.ЛЯШКО ЗУСТРІТИСЬ З ВИБОРЦЯМИ!?

МОГИЛІВ-ПОДІЛЬСКІ ЧИНОВНИКИ МАЮТЬ НАМІР ПЕРЕШКОДИТИ НАРДЕПУ УКРАЇНИ О.ЛЯШКО ЗУСТРІТИСЬ З ВИБОРЦЯМИ!?

Щоб перешкодити опозиційному народному депутату  України в здійснені ним депутатських повноважень, які  гарантовані державою Україна, а саме  ст.ст. 1,17 Закону України «Про статус народного депутата України»  могилів-подільські чиновники вдались до хитромудрих викрутасів.

Так, член організаційного комітету по підготовці зустрічі народного депутата України  О.В.Ляшка з виборцями м. Могилева-Подільського, що запланована на 17-00 год. 30 березня 2011 р.  в «Будинку школяра», попередньо подав до міського голови Бровка П. заяву з проханням надати в оренду вищевказане  приміщення. І це при тому, що місцева влада зобов’язане це зробити безкоштовно. Але не тут то було!  Мабуть довідавшись чому саме  та по чию темну душу нардеп О.Ляшко приїздить саме до нашого міста, міський голова Бровко П. переправляє заяву на керуючого справами виконкому Р.Горбатюка. а той на начальника управління освіти В.Коновалова. Останній не довго думаючи переадресовує заяву до якогось Ткача М.М., який не має будь якого відношення до  використання  приміщення  «Будинку школяра». Більше того,  В.Коновалов в резолюції Ткачу М.М. ще й указує, що  для вирішення питання про надання приміщення для проведення зустрічі народного депутата України з виборцями від заявника необхідно витребувати ті документи які не передбачено жодним нормативним актом та яких в  члена оргкомітету А.Саєнка зроду не було. Тобто, начальником управління освіти В.Коноваловим  завідомо поставлені перед  організаторами зустрічі з нардепом такі умови які  неможливо виконати. Крім того,  В.Коноваловим висунута А.Саєнку вимога ще й сплатити за одну годину  проведення зустрічі цілих 2 000 грн.!!!  А це рівно в 10-ть  разів більше  ніж  було  ще декілька днів тому назад!? А коли організатори зустрічі погодились    навіть заплатити цю астрономічну суму, за яку можна орендувати приміщення  навіть Верховної Ради України, то В.Коновалов запропонував перерахувати ці кошти на якийсь,  наданий в бухгалтерії управління світи, рахунок  в якому не вказано навіть за що   саме   перераховуються кошти  та поставив умову кошти перерахувати ще до укладення договору оренди, інакше, ультимативно заявив В.Коновалов, договір укладено не буде.

То чи не є це свідомим з боку чиновників міської ради, перешкоджанням народному депутату України в здійснені ним депутатських повноважень,  які гарантовані державою.

Хочеться нагадати пану В.Коновалову, що ми живемо не в «Молдаванській» автономній республіці а в суверенній, незалежній та демократичній державі де всі без виключення повинні  дотримуватись законів, навіть і В.Коновалов. хоча це йому мабуть дуже важко.  Але, якщо йому стане відомо, що за його протиправні дії в перешкоджанні народному депутату України в здійснені його депутатських повноважень  передбачена навіть кримінальна відповідальність то це повинно його  трохи  врозумити……, або готуватись до довгих та нудних розмов із слідчими прокуратури. А там він таки змушений буде розповісти.

Хто ж все таки надихає його на порушення закону? Невже тому він це робить, що, як він сам висловився,  «діє так тому, що прийшла нова влада і встановила нові правила та тарифи»!?

Ой хлопці, ой лихо вам буде, дограєтесь ви з цими  молдавськими витребеньками….

 

29.03.2011 р.

Громадський рух «Громада»

ВИТЯГ

 

 

З А К О Н  У К Р А Ї Н И
Про статус народного депутата України

Стаття 1. Народний депутат України  

4. Держава    гарантує    народному   депутату   забезпечення необхідними умовами для здійснення ним депутатських повноважень.Стаття 17.  Права народного депутата України у взаємовідносинах із органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями, об'єднаннями громадян України та іноземних держав 

10. Народний депутат  має  право  зустрічатися  з  виборцями, колективами  підприємств,  установ  та  організацій, об’єднаннями громадян, у чому йому повинні невідкладно сприяти їх керівники.

МОГИЛІВЧАНИ ПРОТЕСТУЮТЬ ПРОТИ СВАВІЛЛЯ ВЛАДИ!

МОГИЛІВЧАНИ  ПРОТЕСТУЮТЬ ПРОТИ СВАВІЛЛЯ ВЛАДИ!

Мітинг біля Облради

Сьогодні у Вінниці, як і в багатьох містах України,    відбулася акція «Ціни злітають до небес!», яку організувала  партія «Наша Україна».

У Вінниці «нашоукраїнці» та представники громадськості з м. Могилева-Подільського пікетували облдержадміністрацію та вимагали зупинити антисоціальну політику нинішньої влади, припинити непомірний фінансовий тиск на малий бізнес та ін.

Пікетувальники наголошували на тому, що через так звані «реформи» влади ціни в Україні на продукти і послуги масового споживання вже досягли європейського рівня. При цьому теперішня влада не спроможна забезпечити відповідного до європейського рівня зростання соціальних стандартів, зарплат і пенсій. Недолуга політика нинішнього уряду привела до зубожіння більшості українців.

Учасники акції роздавали листівки, в яких наголошується, що цінники в магазинах зросли за останній рік на овочі – майже на 100%, молоко, борошно, олію — на 40%, на гречку – майже на 300%, а на решту продуктів – щонайменше на 20%. Тарифи на житлово-комунальні послуги за 2010 рік  зросли на 30-50%, а в 2011 році розпочалося їх чергове зростання на  30-50%. Ціна на бензин з початку року підскочила на 20% — до 10 гривень. Ціни на проїзд в маршрутках зросли на 15-30 % залежно від регіону.

Відтак, єдиним шляхом для вирішенням питання зі зростанням цін є політична відповідальність нинішньої влади, звільнення очільників області та відставка уряду.

На мітингу одноголосно була прийнята резолюція з конкретними пропозиціями до керівництва держави  по вжиттю заходів з метою недопущення суспільно-політичної  дестабілізації в суспільстві.

Учасники акції запустили в повітря десятки кульок з написами «Ціни злітають до небес!», «Подяка нашому Уряду за зліт цін!», «Ціна гречки», «Ціна борошна», «Ціна бензину», «Комунальні тарифи», «Ціна овочів», «Ціна проїзду», «Ціна освіти», «Аптечні ціни».

Пропонуємо вашій увазі фото: http://www.razom.org.ua/news/11432/

 

М. ВІННИЦЯ                                                                                                                      29 БЕРЕЗНЯ 2011 р.

РЕЗОЛЮЦІЯ

УЧАСНИКІВ  МІТИНГУ

проти  необгрунтованного підняття цін та тарифів, пенсійного віку та посилення                                                               фінансового тиску на малий бізнес

I.              На кінець першого року президентства В. Януковича ціни на основні продукти    харчування та пальне остаточно вийшли з під контролю. На сьогоднішній день значно подорожчали такі продукти харчування як гречка, молочні продукти, овочі, олія та інші. Ціна за літр бензину на початку посівної компанії наблизилася до 10 гривень.

Не дивлячись на постійне зубожіння населення України, Президент та Уряд знову підвищують тарифи на комунальні послуги, газ та електроенергію. За останній рік витрати на утримання житла, воду та опалення вже зросли на 50%.

 

Викликають занепокоєння факти заниження Урядом показників інфляції, що призводить до відсутності належної індексації доходів населення.
Крім того, на розгляд Верховної Ради поданий антинародний проект пенсійної форми, в котрому, зокрема, пропонується підвищення пенсійного віку.

Учасники  мітингу  висловлюють стурбованість тим, що  в результаті безконтрольного підняття цін та тарифів, посилення фінансового тиску на малих підприємців  продовжиться подальше зубожіння населення. Це в свою чергу   призведе до неспроможності  значної частини нашого суспільства забезпечити  своїм родинам достойне існування, а тому ще швидшими темпами буде падати довіра в людей до керівництва держави, посиляться протестні настрої населення, які можуть призвести до масових акцій непокори та дестабілізації суспільно-політичного життя в Україні з усіма негативними наслідками.

 

II.     З метою попередження негативних соціально-політичних  наслідків в результаті неконтрольованого та необгрунтованного підняття цін та тарифів,  посилення фінансового тиску на малих підприємців звернутись до керівництва держави з конкретними пропозиціями по вирішенню вищевказаних проблемних питань.

 

III.     Обговоривши ситуацію, що склалася у державі, виходячи з вищенаведеного, вимагаємо:
1. Підвищення зарплат і пенсій з урахуванням реального рівня інфляції;
2. забезпечити можливість проведення посівної компанії в Україні; компенсувавши сільгоспвиробникам завищені ціни на пальне;
3. відхилити проект пенсійної реформи Азарова-Тігіпка та накласти мораторій на підвищення пенсійного віку, на підняття цін та тарифів.

4.   Звернутись до депутатів Верховної Ради України з вимогою направити подання до КС України  про  визнання неконституційним та скасування Закону України про внесення змін до пенсійного законодавства.

5.  Доручити організаторам мітингу підготувати відповідні звернення та направити  усім  зацікавленим  особам  та засобам масової інформації.

 

Схвалено учасниками мітингу шляхом відкритого голосування

МІЛІЦІЯ РОЗПАЛЮЄ НАЦІОНАЛЬНУ ВОРОЖНЕЧУ!

НАЧАЛЬНИКА  МІЛІЦІЇ  МОГИЛЕВА-ПОДІЛЬСЬКОГО  ЗВИНУВАЧУЮТЬ  В  РОЗПАЛЮВАННІ НАЦІОНАЛЬНОЇ  ВОРОЖНЕЧІ!

Закон

День внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України відзначається щорічно 26 березня — в день ухвалення Верховною Радою України в 1992 році Закону «Про внутрішні війська Міністерства внутрішніх справ України».

Указ Президента від 26.03.1996 № 216/96 про встановлення Дня внутрішніх військ є визнанням державою їх заслуг у справі охорони громадського порядку і боротьби із злочинністю, охорони важливих державних об’єктів.

В цей день прийнято вітати  колишніх та діючих працівників внутрішніх військ України.   Винуватців   вітають  як друзі та знайомі так і колеги-працівники міліції.  Як правило, після вітань організовуються  святкові розважальні заходи, що цілком зрозуміло.

Не став винятком і день 26 березня 2011 р. В м. Могилеві-Подільському святкування відбувалось  і в ресторані «Робін-Бобін» по вул. Ринковій. Свідки стверджують, що бачили серед гостей і начальника місцевої міліції Василя Шрамка, але це було ще до 17 години.

Після 18 години цього ж дня, за словами очевидців,  повеселілий  місцевий  «шериф» вирішив  проявити ініціативу та  самостійно почав здійснювати  «охорону громадського порядку»,  патрулюючи вечірні вулиці міста.

Як на біду,  головному міліціонеру міста  трапився, незважаючи на свято, цілком тверезий водій  Сафоров  Фердосі, житель м. Могилева-Подільського, приватний підприємець, по національності азербайджанець, який вже 26 років проживає на України та  є її громадянином, виховує двох дітей.                                           Ну і що з того, що останній  керував автомобілем маючи усі необхідні документи, не порушував правила дорожнього руху, автомобіль був технічно справний, навіть аптечка була укомплектована.  Цього  було явно недостатньо, щоб  безперешкодно разом із дружиною та 3-х літньою дочкою доїхати до місця призначення.  Його автомобіль не лише було  безпричинно зупинено  розвеселим начальником міліції, але, як пояснює сам Ф.Сафаров,  в присутності дружини Олени та  малолітньої  дочки  було піддано справжнім тортурам. При цьому вживались такі слова як «чорномордий», «я вас усіх депортую» та інші, не зовсім літературні, слова. За чоловіка було заступилась і дружина за що і їй також попало від «охоронця» порядку. А далі…. А далі все за відпрацьованим сценарієм. Затримання  в міський відділ міліції. Складання якихось документів… Вимагання хабара в сумі, як стверджує потерпілий, 3 тис. американських долярів. І нарешті, після втручання  представників азербайджанської  діаспори, біля 2-00 годин ночі  відпущено на всі чотири сторони без будь якого вибачення.

Та на цей раз Ф.Сафаров  не мав змоги вибирати  в яку сторону, із чотирьох запропонованих, прямувати.  Він взагалі не зміг самостійно рухатись і  його було госпіталізовано із серйозними тілесними ушкодженнями до місцевої лікарні.

Ось так, тільки за те, що ти іншої національності ніж начальник міліції, ти автоматично перестаєш бути повноцінною людиною, позбавляєшся прав громадянина  держави Україна  та  перебуваєш поза  законом.

Чи нічого це вам не нагадує?   А хіба це перший такий випадок в місті?

А все від безкарності, «даху»  та кругової поруки. Міліція, на превеликий жаль, останнім часом перестає виконувати свої функції правоохоронного органу та переходить на існування  по  законах «пойнятій».  Ми  мабуть не  здивуємось, якщо незабаром, услід за прокуратурою, замість гімну  України  працівників міліції примусять щоранку виконувати «Мурку»…..

Та  все таки є ще надія, що саме в міліції до «Мурки» не дійде, бо там працює достатньо порядних, чесних  та достойних людей. Та ложка  дьогтю… А тому  в міліції  необхідне самоочищення  і негайно, поки не  розпочалось  очищення обуреною громадськістю.

28.03.2011 р.

Громадський рух «Громада»

МІСЬКІ ВЕБ САЙТИ ТА БЛОГИ

«МОГИЛІВ-ПОДІЛЬСЬКА ПРАВДА»

«МОГИЛІВ-ПОДІЛЬСЬКИЙ ДЕМОКРАТИЧНИЙ»

ВЕБ САЙТ МІСЬКОЇ РАДИ

СУД

МАШЗАВОД ІМ. КІРОВА

МЕДИЧНИЙ КОЛЕДЖ

НЕОФІЦІЙНИЙ САЙТ

МОГИЛІВ-ПОДІЛЬСЬКИЙ ONLINE 

ТО ХТО Ж В МІСТІ «ВАРЯГИ»

ЧОМУ БРОВКО З БОРІВКИ НАЗИВАЄ СВОЇХ ПОПЕРЕДНИКІВ «ВАРЯГАМИ»?

Ще рік  тому  назад  про  місто Могилів-Подільський  ніхто не говорив як про   місто в якому найгірші  в  області  соціально-економічні показники.  З 2006 р. року, коли в місті  змінилось керівництво, воно почало  було відновлюватись  після багаторічної  влади наперсточників та шапкокрадів.

Нові очільники міста не пішли шляхом своїх попередників, коли ресторани, готелі, земельні ділянки, ринки та інше комунальне майно  привласнювалось однією родиною за безцінь, коли закривались школи та дитячі садочки, а в приміщення роздавались під квартири не тим, хто стояв в черзі, а тим хто доводив своє право на ці приміщення «вагомими» аргументами, коли відкрито  піддавались рекету підприємці, таксисти та прості жителі міста, коли  за кошти міського бюджету будувались лише одні «клумби» за астрономічні кошти та «дерибанились» кошти на ямковому ремонті доріг.

Щодо останнього, то вперше за останні 20 років  місто відійшло від ганебної практики лише ямкового ремонту доріг та два роки поспіль  проводило  капітальний ремонт вулиць. Таким чином були відремонтовані вулиці  Стависька та 3-тя Гвардійська. В планах на 2011 р. були проспект Незалежності та  вулиця Полтавська. А на наступні роки планувалось завершити капітальний ремонт інших центральних вулиць та взятись за всі інші.  Де взяти гроші?  Щоб їх знайти було витрачено  на пошуки джерел цілих два роки (2006-2007 р.р.). І ці джерела – позабюджетні кошти, були знайдені, а  вулиці Стависька та 3-тя Гвардійська тому доказ.

Крім того, були знайдені позабюджетні кошти і для закінчення будівництва висотного будинку по вул. Покровській, що майже 17 років був без догляду, для будівництва аварійної ділянки обвідного каналізаційного колектора біля очисних споруд, для відновлення приміщень парку, аварійно рятувальної станції, музичної та художньої шкіл, Будинку народної творчості, відновлення даху на приміщені лікарні, відкриття нового пологового відділення та діагностичного центру,  відновлення стадіону та ремонту приміщення спортивної школи, майже з нуля побудовано  приміщення дитячого садочка в міському парку, побудовано та відремонтовано  аж дві артсвердловини, для комунальних служб придбано  автомобілі та трактори для вивезення побутових відходів,  почали встановлюватись по всьому місту контейнерні площадки, в кожному підїзді встановлені економні, антивандальні світильники, відкрито найкращий в області дитячий реабілітаційний центр «Ангел Надії» та багато ін.

Цей перелік, що було зроблено командою «варягів» Саволюка М.О. можна перелічувати і перелічувати.

Загалом,  лише за 2006-2009 р.р. в місті зреалізовано 105 інвестиційних проектів на загальну суму біля 150 млн. грн.  І при цьому жодної копійки бюджетних коштів не було  привласнено!  Це підтвердили багато чисельні перевірки (декілька сотень). Єдине, що змогли  наскребти останні, без сумніву замовні перевіряючі, так це тільки те, що на їхню думку, при фінансуванні робіт були помилково використані не ті бухгалтерські проводки. І все…

Як результат праці керівництва міста вже в 2009, кризовому році,  були повністю погашені всі борги по зарплаті бюджетникам та по енергоносіям. Вперше, повторюємо, вперше за останні щонайменше 10 років, новий 2010 р. міська влада ще до Нового року, наперед виплатила усім вчителям, медикам та іншим бюджетникам їхні заробітні плати.

Звичайно, це далось не просто. Місто вже багато років є дотаційними. Окремі підприємства, ще в попередні роки,  або припинили свою діяльність,  або ледь животіють. І в багатьох випадках це трапилось не без «допомоги»  родини Бровка, як ото  випадок рейдерства з винзаводом «Дністрове гроно», який  штучно  довели до банкрутства.  Із залученням інвестицій також були проблеми в минулої бровковської влади. Ну який інвестор буде вкладати кошти в місті де його можуть запросто «кинути», як наприклад це трапилось із бізнесменом з Р.Молдова  С. Лупу, чи  власником ТОВ «Ветеран» із м. Одінцово Московської області, які  втратили в місті не тільки свій бізнес, але й здоров’я.

В період з 2006 по 2010 р. ситуація в місті з довірою до влади як місцевих так і  не місцевих інвесторів  тільки покращувалась і місто вже почало бачити свої перспективи. Був розроблений за допомогою урядової організації  США стратегічний план соціально-економічного розвитку міста Могилева-Подільського, було налагоджено співпрацю з ООН, за допомогою якої  відкрито сайт міської ради та проведено  ремонт дитячих садочків і шкіл  (див. http://www.undp.org.ua/ua/media/1-undp-news/382 ).

Встановлено дійову співпрацю із Асоціацією міст України, а вже через Асоціацію налагоджено ділові стосунки із посольствами та фундаціями в   США, Фінляндії, Латвії,  Польщі, Німеччині, Італії.  Однією з найважливіших подій, яка має величезне значення для інвестиційної та культурно-туристичної привабливості Могилева-Подільського, стало  запрошення міського голови М.Саволюка до Брюсселю, де в 2010 р. було підписано в Європарламенті Угоду Мерів і відтепер наше місто отримало право стати містом де будуть реалізовуватись пілотні інвестиційні проекти під протекцією Європарламенту (див. МОГИЛІВ-ПОДІЛЬСЬКИЙ НА ШЛЯХУ ДО ЄВРОІНТЕГРАЦІЇ ).   Для нашого міста на сайті Європарламенту навіть відкрито окрему сторінку, яку  Могилів-Подільський  може самостійно  наповнювати.

Старання  керівництва містом до змін  не залишились поза увагою ні в Україні ні за кордоном. Свідченням того є те, що міський голова Могилева Подільського  М.Саволюк став членом Науково-технічної Ради  Міністерства регіонально будівництва України.  Крім співпраці з   Організацією Об’єднаних Націй (ООН)- в рамках    муніципальної програми врядування та сталого розвитку ПРООН була налагоджена співпраця також із „Фундацією  ПАУСІ”, Асоціацією «Енергоефективні міста України» та  агентством США з міжнародного розвитку (USAID) із  іншими міжнародними та вітчизняними фундаціями.

Успішне співробітництво з міжнародними фундаціями з питань реалізації програм, інвестиційних проектів для забезпечення сталого розвитку міста сприяли покращенню іміджу міста як в Україні так і на міжнародному рівні.

Так, за рішенням Ради експертів європейської бізнес- Асамблеї (ЕВА),  міська громада міста Могилева-Подільського  відзначена престижною міжнародною нагородою «Об’єднана Європа» в номінації «За особливий вклад в розвиток європейської інтеграції». Журнал FDI Magazine, що є частиною Financial Times, визнав Могилів-Подільський, разом із м. Львів, одним з успішних європейських міст ( дивись тут).

На жаль, цим досягненнями місто могло похвалитись лише до 2010 р.

В 2010 р. владу в місті фактично було захоплено тим же рейдерським способом представниками не зовсім патріотичних сил. І як результат. Місто по всіх показниках скотилось на останнє місце в області.

Але нове керівництво містом, легітимність якого є досить таки сумнівною з огляду на рішення судів, якими  скасовано результати виборів міського голови,  замість того, щоб продовжити покращувати інвестиційну привабливість міста, а отже збільшувати надходження до бюджету, вирішило свою неспроможність забезпечувати сталий розвиток міста,  пояснювати помилками своїх попередників та відкрито брехати, обливаючи останніх болотом. При цьому П.Бровко в газеті «Вінничина» за 23.03.11 р. ( див. http://www.vinnichina.inf.ua/Archive/2011/n22.pdf )   називає свої попередників чомусь «варягами», а себе місцевим патріотом, який все життя тільки те й робив, що будував і продавав.  Ось тільки пан Бровко чомусь в інтерв’ю не  назвав жодного комунального підприємства, яке було, з його слів,  ліквідовано командою М.Саволюка. Не назвав і приватного підприємства якому було передано комунальну техніку. Не назвав, бо це відверта брехня. Насправді саме за Саволюка місто почало закуповувати техніку для комунальних підприємств, що не  спостерігалось за усі попередні 12 років. Чомусь Бровко не назвав   жодного об’єкта, який він сам побудував, а потім продав,  про що вихвалявся журналістові.   Не можуть цього пригадати і жителі міста. Щоправда, жителям міста добре відомо, як під час вже його мерства він тільки тим і займався,  що всупереч службовим обов’язкам, захоплював земельні ділянки під заправки та під ринками,  комунальні приміщення (як приклад: МКП «Скорбота», приміщення стадіону та ін. ),  власністю його родини ставали пивзаводи,  ресторани, готелі, АТП і т.д.  Але це все результат зловживання владою. А, що ж він побудував як бізнесмен?   Мабуть ніхто такого не зможе пригадати. А от, що знищив бачать усі. Це не тільки школи та дитячі садочки, це і не без його безпосередньої участі припинили свою роботу місцевий пивзавод та винзавод, де працювали сотні людей, які наповнювали бюджет міста.   Можна пригадати, як за його керівництва процвітав рекет, корупція, горіли універмаги, аптеки, магазини, просто будинки, зникали з міста люди і т.д.  Та що пригадувати минуле?  Сьогодні все знову повторюється в точній послідовності та за принципом — прийшов, побачив, вкрав.

То хто ж тоді  варяги? Бреши та не забріхуйся.

Але буде суд. І людський і Божий.

 

Нижче надаємо повний текст інтерв’ю П.Бровка  в газеті «Вінничина»

25.03.2011 р.

Громадський рух «Громада»

Газета «ВІННИЧИНА», 23 березня 2011 р. № 22 (22564)

«Варягами» називає міський голова Петро Бровко своїх попередників

Сьогодні Могилів-Подільський — одне з найгірших за соціально-економічними показниками міст Вінниччини обласного значення. Про це свідчать насамперед безперервні заборгованості із зарплат вчителям і медикам минулими роками, розвал житлово-комунальних служб та, крім всього іншого, ще й 200 судових позовів від мешканців міста до представників попередньої міської влади щодо їх протиправних дій.

—       Ось що залишили після себе мої попередники, — каже голова Могилів-Подільської міської ради Петро Бро­вко. — Таких слуг народу лише «ва­рягами» і можна називати, тобто при­йшли, поруйнували і пішли. Кому-кому, а мені особисто дуже прикро спостерігати, як моє рідне місто, де виріс я, мої діти, а тепер вже й онуки, із квітучого і багатого перетворилось на занедбане і злиденне. Адже останніми роками ні на що суттєве у міському бюджеті не вистачало коштів. Медики і вчителі щорічно ходили з плакатами попід стінами міської ради, щоб випросити свою зарплату. Міська ж влада сиділа на постійних позиках. Одна з останніх — вісім мільйонів гривень, з яких 4,7 мільйона гривень доводиться покри­вати уже нинішній команді праців­ників міської ради. За півроку робо­ти ми змогли все ж таки стабілізу­вати своєчасні виплати з соціально захищених статей, погасити частину бюджетного боргу. Так що в нині­шній рік ми ввійшли уже лише з дво­ма мільйонами гривень боргів.

—       Тепер уже можна розплано­вувати бюджет розвитку міста?

—       Аж ніяк, тому що бюджет споча­тку потрібно наповнити. І тут теж не все так просто. Аналіз роботи про­мислових підприємств міста показав, що деякі з них є неприбутковими, і лише місцевий молокозавод справ­но і в повному обсязі сплачує пода­тки до міського бюджету. До того ж майже з нуля довелось відновлю­вати роботу комунальників. Адже раніше в місті діяло не менше чотирьох комунальних підприємств. Те­пер вже я не застав жодного, бо попередники з комунальних утворили приватне обслуговуюче, потім виве­ли весь транспорт і техніку колиш­ніх комунгоспів на цю приватну фір­му. І з бюджету відшкодовували її всі витрати на обслуговування жит­лово-господарчих комунікацій міста. В результаті, коли ми заступили до роботи, то навіть нічим було сміття з міста вивозити. Зараз вдалося від­новити роботу двох комунальних під­приємств. Так що поки лише роз­грібаємо місцеві «завали» — бю­джетні, економічні і комунальні.

Звісно, обов’язково виділимо ко­шти хоча б для ямкового ремонту 125 кілометрів міських доріг. Роз­раховуємо на допомогу обласної влади. Адже через наше місто про­ходить так званий єврокоридор, і вже через рік основний потік автотурис­тів з-за кордону, які прямуватимуть на Євро-2012, піде також і через Могилів-Подільський. Відтак, за рік ми зобов’язані спрацювати за всіма напрямками так, щоб дороги тут були на рівні більш-менш цивілізованих стандартів.

—       Ринок «Стависький», за по­вернення якого в комунальну власність боролась попередня місцева влада всю свою каден­цію, так і залишиться приватним?

—       Так, і нічого проблемного, особ­ливо для бюджету міста, я тут не вба­чаю. Адже приватного власника ле­гше проконтролювати, ніж колекти­вного. Причому податки до місько­го бюджету з ринку однакові як для комунального, так і для приватного підприємства. Та все *к порядок на ринку потрібно навести. Адже його окупували перекупники і суборен­дарі. Простих сільських людей зі своїм крамом постійні торгівці не допускають до прилавків. А біль­шість орендарів торгових наметів самі не торгують, а зазвичай здають їх у суборенду, від чого теж накру­чуються ціни на товари і ринкове обслуговування. Ось з цим питанням ми спільно з податковою службою точно розберемось.

—       Не буду зачіпати тему відно­влення міста після стихійного па­водку 2008 року, але ось щодо ди­тячого табору «Наддністрянсь­кий», який так і не працює з тих пір, таки мушу поцікавитись, адже наближаються літні канікули шко­лярів?

—       Дійсно, це ще одна болюча точка міста і влади. Минулими роками з державного бюджету для відновлен­ня поруйнованих великою водою приміщень дитячого табору виділи­ли один мільйон 700 тисяч гривень. За ці кошти тоді спромоглися на те­риторії табору вимурувати щось схо­же на сарай. На тому все і припини­лось. Цьогоріч ми виділили з місь­кого бюджету близько 400 тисяч гривень, щоб відновити роботу табо­ру хоча б частково. А найближчими роками знову зробити з нього по-справжньому сучасну оздоровницю для дітей.

—       Як щодо ваших численних по­літичних опонентів, які до цих пір намагаються довести нелегітимність вашого обрання на посаду голови міської ради, а відтак під­тримують деяку напругу у місь­кій громаді?

—       Уже вкотре повторюю, що на ви­борах я отримав твердий мандат до­віри від виборців, адже набрав втричі більше голосів, ніж всі мої конкурен­ти. Проти більшості воювати їм прос­то недоцільно. Але незгода меншості ось і проявляється в тому, що будь-яку негативну подію в місті зв’язують з моєю особою. Мені досі соромно чути і читати в пресі про себе всілякі нісенітниці. Хоча розумію, що в де­кого (зазвичай у тих, хто навіть собі на цигарки не вміє заробити) статки моєї родини викликають заздрісне роздратування. Але ж я все життя працюю і будую. Такий був мій біз­нес — будувати і продавати. Зараз свій бізнес передав синам, у розпорядженні яких готель, ресторан і цегельний за­вод. А у мене нині інші турботи — державні, тобто спокійно і виважено відбудовувати місто після навали «ва­рягів».

Антоніна КАТЕРИНИЧ

м.Могилів-Подільський.  http://www.vinnichina.inf.ua/Archive/2011/n22.pdf

ЗАЯВА ПРО НАДАННЯ ІНФОРМАЦІЇ

ТЕЗИ ДО ЗВІТУ МІСЬКОГО ГОЛОВИ

СИТУАЦІЯ У МОГИЛЕВІ-ПОДІЛЬСЬКОМУ ЗАГРОЖУЄ НАЦІОНАЛЬНІЙ БЕЗПЕЦІ УКРАЇНИ

Хтось думає, що в Могилеві, на олімпі влади, все розсмок­талося — проблем немає. Але це не так.