ПРО ЦЕРКВИ, ФРОНТ, ТИЛ І НАДІЇ НА БОГА

Мені в цій церкві було, як на Майдані, легко бо всі мене розуміли і я всіх розумів з першого погляду. За час збору пожертвувань для воїнів України прихожани цієї малесенької чи не найбіднішої церви пожертвували близько трьох з половиною тисяч гривнів. А ще чимало продуктів, різних необхідних бійцям товарів, яких було більшість в тих 23 ящиках, котрі 26 червня  відправив Новою поштою на фронт.

Цього разу вони пожертвували всього сто п»ятдесят п»ять гривень бо більше не мали. Священик надав мені слово і я говорив перед вірянами цієї церкви досить довго. Що їм казав? А казав, що для того, щоб розуміти, що зараз відбувається в Україні і в Росії варто просто кожну значиму подію співставляти з тим, що написано в Біблії і все стане ясно, як Божий день .

У Святому Письмі сказано – по плодах оцінюйте. Ото ж саме так і оцінюймо.  Скажімо, одним з найбільших гріхів є вбивство, а якщо такі масові вбивства, така війна, яку нам, Україні, організував Путін з Януковичем – то це дуже великий гріх, якою би словесною «шулухою» вони його не прикривали.  Що на таке мав би сказати Партіарх Московський? А мав би сказати, так як воно є – це гріх і мав би закликати Путіна з Януковичем негайно припинити цю братовбивчу війну. Але де його слова на захист України, хтось чув? Ото ж бо…

Біблія застерігає – не порушуйте меж, які проклали батьки ваші. Україна Крим не завойовувала. Це наші батьки, які жили в спільній тодішній державі СРСР проклали такі адміністративні межі і Крим був нами, незалежною Україною, успадкований від них, в тих межах, які вони проклали. Хто тепер порушив ті межі, які стали українським державним кордоном? – «зелёные человечки», «вежливые человечки» з найновішою російською зброєю, яку не можна було купити ні в якому воєнторзі в супереч твердженню Путіна. Як зреагував Патріарх Московський на такий гріх? Мовчазною згодою. Ніби забув, що в Біблії сказано.

А що було до цього воєнного гріхопадіння Путіна? Нагадаю. Це всі бачили, вся планета Земля і, ясна річ, Бог на небі. Путін вивів свою Богом дану дружину Людмилу Олександрівну перед телекамерами і став розповідати, що вони з нею розійшлися бо, мовляв, любов закінчилася, правда вистачило розуму про другу свою любов, у двічі молодшу за нього, не молоти… А вона, його законна дружина, стояла, як рабиня і лиш головою кивала…

Якщо такі дії глави російської держави перекласти на зміст Біблії то вийде, що це черговий важкий гріх очільника Кремля, оскільки така причина для розірвання шлюбу не сумісна із Біблійними заповідями. Чи звернув увагу на це Патріарх Московський і Всія Русі? Чи зауважив він десь, що зараз Путін перебуває в статусі грішника, переступника? Ні.  А Янукович хіба не взяв приклад такої гріховності із свого меншого московського брата з Кремля, змившись з України не лише із сумою яка дорівнює річному бюджету нашої країни, а й з своєю коханкою?.. І це при двох дорослих синах, при дружині законній, теж Богом даній, яка, як відомо ще з 2004 року, дуже любить «наколоті»  апельсини… Патріарх Московський міг би хоча б цьому, двічі не судимому втікачеві щось сказати, напоумити, але й цього верховоду навіть  не присоромив, не кажучи вже про щось більше. То хто з нами воює? Два великих грішники при підтримці третього із золотим хрестом на грудях.

І вони думають що переможуть… Божі заповіді подолають. Ой, не вийде, хлопці,  мало каші манної в дитинстві їли, щоб Бога об»єгорити…  Переможемо ми, бо  захищаємо державу дану нам Богом, ті межі, які проклали батьки наші при СРСР.

Під кінець богослужіння я ще встиг навідатися і до церкви Московського Патріархату. Там було вже зовсім мало людей. Але дуже гарно душевно співав хор. Мене крадькома запитували як там на фронті? Я, не криючись, відповідав, що тримаємося, хоч дуже важко. Але ніхто не ризикнув запропонувати свої пожертви солдатам. Хоча  за межами церви вони жертвували. Зокрема, прихожанин Сергій пожертвував не так давно мало не половину своєї місячної зарплати і це при тім, що людина він не багата з трьома дітьми. Але в церкві, навіть після служби Божої, парафіяни канонічної Московської про пожертви армійцям не промовили і я у них нічого не просив. З священиком привіталися, я його давно знаю і розійшлися, як у морі кораблі.

Я підійшов до церковної крамнички. Став переглядати книги. Всі на російській мові. Ніби тут Москва. Московських видань багато. Я принципово не купую нічого Московського тому книгу «Огород», хоч вона мені і сподобалася не купив. Бо не хочу збагачувати і так багатий безмірно Московський Патріархат, який її видав. Розговорилися з продавщицею. Вона розказала, що їхні православні сьогодні виїхали в Почаївську Лавру автобусом. Казала, що нібито по 250 гривнів така поїздка обходиться. І з Великої Кісниці теж поїхали. Прикинув – не менше 15-20 тисяч разом провезуть. Якби раз не поїхали, а щиро помолилися тут, то на зекономлені гроші можна було б купити хороший прилад нічного бачення бійцям на передовій, який би врятував не одне життя. Але я це церковній продавщиці не сказав, побоявся, щоб не накрила мене мокрим рядном. А щоб задобрити її — купив дві російськомовних книжечки. Одна під назвою «Где истинная Церковь?». Як ви вже, певне, здогадалися в ній описується, що істинна Церква – це та, яку очолює зараз Патріарх Кіріл у Москві, господи Прости його грішного… До речі, я теж належу до його пастви. Бо мене немовлям охрестили в церкві Московського Патріархату, адже іншої не було і не відлучили поки що  від неї, ото ж ми з Патріархом Кірілом браття во Христі. Як той Каїн з Авелем. І сьогодні брат Путін убиває руками своїх диверсантів нас також зокрема тому, що ми не вписуємося в канони його світобачення, його канонічного Московського Патріархату на чолі з Патріархом Кірілом, котрий називає Володимира Володимировича дуже мудрою і дуже праведною людиною.

Друга книжечка, яку я там купив збила мене з пантелику не тільки назвою – «Новый мученик Христов Воин Евгений», але й портретом вбитого солдата на обкладенці та його матері. Я подумав що це якийсь із наших воїнів чи то із Небесної Сотні, чи з Небесного Батальйону. А виявилося, що це книжечка про російського солдата, що воював в Чечні в 2004.. Що він має спільного з теперішньою воюючою Україною, з цією церквою над Дністром?.. І згадався мені Шевченків «Кавказ»:

За го́рами гори, хмарою повиті,

Засіяні горем, кровію политі.

Отам-то милостивії ми

Ненагодовану і голу

Застукали сердешну волю

Та й цькуємо. Лягло костьми

Людей муштрованих чимало.

А сльоз, а крові? Напоїть

Всіх імператорів би стало

З дітьми і внуками, втопить

В сльозах удов’їх. А дівочих,

Пролитих тайно серед ночі!

А матерних гарячих сльоз!

А батькових старих, кровавих,

Не ріки — море розлилось,

Огненне море! Слава! Слава!

Хортам, і гончим, і псарям,

І нашим батюшкам-царям

Слава»...

В Московському Православії я сам, майже всі мої родичі, друзі там.  І мені дуже боляче, що воно таке.  Знаю, що у ньому багато патріотів і ми  однаково любимо Україну і однаково гаряче молимося за порятунок її.  Тому ще буду і не раз в церкві над Дністром  із жовто-блакитним куполом і таким чудовим  хором, серед близьких мені людей. І ми не раз молитимемося за нашу державу, за мир, за єдину церкву.

Після канонічної близько 16 години я ще встиг навідатися до римо-католицької. До тієї про яку в книжечці «Где истинная Церковь» сказано коротко і ясно: «Современный католицизм признаёт возможность спасення вне христианской веры, что поставляет его в ряд еретических учений». Як відомо католики ще лиш зводять в Ямполі костел, а тому поки що ютяться в пристосованім нещаснім приміщенні, схожому на склад будівельних матеріалів. Вони молилися майже так само, як і православні в українській церкві українською мовою.. Навіть Матінка Божа дуже схожа у них на ту, що в православних.

Не знаю чому, але так вийшло, що вони мене, певне,  як гостя, посадили аж  з самого переду, перед амвоном. А потім, після служби Божої, теж слово надали. І я їм казав про війну, про Путіна і Януковича майже те саме, що і православним лиш значно стисліше, бо ж все ж таки гість в чужому монастирі… Вони мене розуміли,  скаржилися на бідність. На те, що на будову костела йдуть всі пожертви, до того ж будівництво їх храму регулярно обкрадають і вони навіть знають хто… Крали у них не лише цемент, а й цеглу із вже покладеної стіни. Чесно кажучи, я не уявляю як це можна вкрасти хоча б крихту з храму чий би він не був? Мені таке в голову не вкладається. Як і те, як можна було побити, попсувати купол православної церкви лише тому, що вона Київського Патріархату. Але, очевидно, є такі люди і тут, поблизу цього недобудованого костела, які на все здатні, як Путін з Януковичем…

З католиками я прощався, розжившись у них на потреби солдатів у прихожанки Али баночкою смальцю, баночкою варення і баночкою меду. Дякую її дуже щиро. З іншими дуже швидко домовилися, що вони в понеділок о 17 годині зберуть мені для відправки солдатам на фронт цілий ящик харчів. Не сумніваюся що так і буде. Їх продукти долучу до інших ящиків і у вівторок відправлю на фронт.

Ще планую найближчим часом поїхати в Могилів-Подільський для збору коштів для бійців. Чому саме туди? Справа в тому, що їх колишній мер Михайло Саволюк, якому наш Ямпільський суддя Микола Дзерен не так вже й давно незаконно впаяв аж три роки умовно — командує під Слов»янськом взводом розвідки. В тому взводі і син того їх екс-мера Віталій. На днях сам головний терорист Гіркін показував в Інтернеті фото документів Віталія Саволюка, хвалячись, що він знищив  цього воїна разом з його розвідвзводом. Але це брехня. Віталій живий і продовжує воювати в тому ж підрозділі.

Цікаво, що теперішній мер цього міста і його син воюють з Саволюками не менш затято, як Гіркін. Але в тилу.  Хочу повідати Могилівчанам, що їх відомий правозахисник Олександр Царенко, той що три години горів на Майдані, у Будинку профспілок і чудом вижав там  зараз воює в складі добровольчого батальйону Айдар. Та ще як! Просить прислати йому шкіряні рукавиці, такі, як байкери мають, бо часто ствол від трофейного кулемета так напікається в бою, що доторкнутися не можна.

Ще скажу сусідам-Могилівчанам, що я в тому числі і  їх героям вже вислав до тридцяти ящиків різних товарів. А з рідного міста вони ще ні крихти не отримали. Хочу запитати чи не соромно в тому числі і меру Петру Бровку, який, кажуть, голосував за Петра Порошенка і тому тепер на коні. Може і вони підключаться… Хоча… Їх той героїчний ДОТ 112, що німців стримував в 1941 майже місяць в такому страшному зараз стані, що не передати. Та що казати! — навіть пам»ятник своєму землякові – Герою Італії  Буянову вони потіснили якоюсь заправкою, то що тут розповідати про відношення до теперішніх їхніх героїв на фронті?

Мені радять не їхати. Бо там під крилом міської влади процвітає, якийсь «Щит», що вилупився недавно і любить сепаратистів. Кажуть також, що мер їхній теж гроші збирає на фронт. Але на який, з якого боку?.. Запитаю, якщо зможу.

З понеділка кривавий  мир закінчиться і розпочнеться ще більша війна. Мабуть з тисячами жертв. Надія особисто у мене, чесно кажучи, не на армію сто разів продану і перепродану, а на  добровольчі батальйони, на Національну гвардію, сформовану з патріотів в якій воюють герої Майдану з Могилева. Треба встигнути їм вислати продовольства ще хоч трохи і дозбирати грошей на тепловізор, хоча б один на батальйон, бо у сепаратистів мало не в кожного такі прилади вже  є давно. Слава Україні!

Василь Кізка, Ямпіль

ПРО ЦЕРКВИ, ФРОНТ, ТИЛ І НАДІЇ НА БОГА: 12 комментариев

 1. Головна новина — Гіркін показав журналістам особисті документи Віталія Саволюка, сина екс-мера Могилева-Подільського, заявивши, що його і весь розвідвзвод Нацгвардії знищино. Насправді Віталій Саволюк живий і продовжує воювати разом з своїм батьком під Слав»янськом.

 2. ….Героям Слава!

  Могилів-Подільський самозваний мер Бровко останнім часом дуже вдає з себе «патріота». В міській раді навіть зробили стенд з портретами загиблих Героїв Небесної Сотні.
  Поки що все.
  Тих могилівчан, що були на Майдані прилюдно обзиває самзванцями….

  Нещодавно, ті хлопці, що приїздили до Могилева-Подільського з Вінницької обласної самооборони (про це я вже писала в попередніх своїх коментарях), дуже дивувались, коли ми їх проваджали до вулиці Олени Пчілки, де знаходиться наш місцевих віськомат, тими вулицями, що ведуть до віськомату.

  Чому? Тому, що самі наймолодші ледве ноги не поломали по тих ямах, якими вкриті ті вулиці, що вже казати про старших….Вони питали у нас, чи не бомбили (борони Боже) Могилів-Подільський з боку Предністров’я…

  Зато по маршруту готель «Смарагд»- міська рада- ресторан «Петро Палац»- будинок мера(жовтого кольору, що не так давно був побудований біля митниці) ніхто не побачить щодної щербинкі, бо по по цьому маршруту катається мер.

  Кажуть багато грошей збирає з підприємців міста на допомогу нашим воїнам, що воюють на сході.

  Але хто, де, коли, реально щось отримував від міської ради Могилева-Подільського?

  Може це правда. Хто про це знає, відгукніться!

  А якщо це правда, то яка сторона отримала таку допомогу? Наші чи вороги?

  Ось в чому питання.

  А це один з сюжетів, що стосується документів Віталія Саволюка, дивіться тут: forum.for-ua.com/read.php?1,4013749,4013862

 3. ….Героям Слава!

  Могилів-Подільський самозваний мер Бровко останнім часом дуже вдає з себе «патріота». В міській раді навіть зробили стенд з портретами загиблих Героїв Небесної Сотні.
  Поки що все.
  Тих могилівчан, що були на Майдані прилюдно обзиває самзванцями….

  Нещодавно, ті хлопці, що приїздили до Могилева-Подільського з Вінницької обласної самооборони (про це я вже писала в попередніх своїх коментарях), дуже дивувались, коли ми їх проваджали до вулиці Олени Пчілки, де знаходиться наш місцевих віськомат, тими вулицями, що ведуть до віськомату.

  Чому? Тому, що самі наймолодші ледве ноги не поломали по тих ямах, якими вкриті ті вулиці, що вже казати про старших….Вони питали у нас, чи не бомбили (борони Боже) Могилів-Подільський з боку Предністров’я…

  Зато по маршруту готель «Смарагд»- міська рада- ресторан «Петро Палац»- будинок мера(жовтого кольору, що не так давно був побудований біля митниці) ніхто не побачить щодної щербинкі, бо по по цьому маршруту катається мер.

  Кажуть багато грошей збирає з підприємців міста на допомогу нашим воїнам, що воюють на сході.

  Але хто, де, коли, реально щось отримував від міської ради Могилева-Подільського?

  Може це правда. Хто про це знає, відгукніться!

  А якщо це правда, то яка сторона отримала таку допомогу? Наші чи вороги?

  Ось в чому питання.

  А це один з сюжетів, що стосується документів Віталія Саволюка, дивіться тут: forum.for-ua.com/read.php?1,4013749,4013862

 4. ….Героям Слава!

  Могилів-Подільський самозваний мер Бровко останнім часом дуже вдає з себе «патріота». В міській раді навіть зробили стенд з портретами загиблих Героїв Небесної Сотні.
  Поки що все.
  Тих могилівчан, що були на Майдані прилюдно обзиває самзванцями….

  Нещодавно, ті хлопці, що приїздили до Могилева-Подільського з Вінницької обласної самооборони (про це я вже писала в попередніх своїх коментарях), дуже дивувались, коли ми їх проваджали до вулиці Олени Пчілки, де знаходиться наш місцевих віськомат, тими вулицями, що ведуть до віськомату.

  Чому? Тому, що самі наймолодші ледве ноги не поломали по тих ямах, якими вкриті ті вулиці, що вже казати про старших….Вони питали у нас, чи не бомбили (борони Боже) Могилів-Подільський з боку Предністров’я…

  Зато по маршруту готель «Смарагд»- міська рада- ресторан «Петро Палац»- будинок мера(жовтого кольору, що не так давно був побудований біля митниці) ніхто не побачить щодної щербинкі, бо по по цьому маршруту катається мер.

  Кажуть багато грошей збирає з підприємців міста на допомогу нашим воїнам, що воюють на сході.

  Але хто, де, коли, реально щось отримував від міської ради Могилева-Подільського?

  Може це правда. Хто про це знає, відгукніться!

  А якщо це правда, то яка сторона отримала таку допомогу? Наші чи вороги?

  Ось в чому питання.

  А це один з сюжетів, що стосується документів Віталія Саволюка, дивіться тут: forum.for-ua.com/read.php?1,4013749,4013862

 5. В Могилёве кроме бровковской самообороны из 36 братанов создана организация «Щит» в которую входят 600 дебилов которые ходят по городу и рассказывают всем как они будут мочить Правый сектор. А ещё они рассказывают что организовал этот «Щит» друг Бровка по кличке Фома они говорят вместе занимались контрабандой или занимаются сейчас. У этого Фомы фамилия Фомин он хотел даже создать в Могилёве какое-то «Русское единство» то ли партию то ли общественную организацию. Контора в которой записывали этих дебилов в «Щит» находится в магазине «Компьютерна хата» за центральной аптекой. Так что Бровко конкретно подготовился к встрече братской росийской армии с караваем будёновкой и вышитым рушником с портретом товарища Путина. А Вацак спечёт для такого случая каравай с копну величиной с украшением в виде серпа и молота. У Бровка как всегда во всех мошонках по его бровковскому яичку припасено.))))))))))))))))))))))))))))

 6. Мій волонтерський день сьогодні був такий. Зібрав всього за день 2892 гривні. З них 2000 прислав мій племінник Михайло з Тернополя, триста гривень пожертвував депутат Могилів-Подільської міськради В.Войтович і 600 гривень — працівники пожежної частини Ямполя. В цілому на цю дату ми маємо в нашій народній касі вже 19372 гривні. Нагадаю, — йде збір коштів для придбання тепловізора для взводу розвідки Національної гвардії, яким командує колишній мер Могилева-Подільського Михайло Саволюк і в якому служить його син Віталій. Паралельно ідуть пошуки найоптимальнішого тепловізора, який можна придбати. Сьогодні з Києва запропонували «Крилья фенікса» за 45 тисяч гривень. Ця організанія мені дуже довподоби. Я у них закупляв 10 бронежилетів і дуже задоволений ними, якість прекрасна. Ото ж якщо тепловізори не російські (нічого російського принципово не купую) то зупинюся на них. 45 тисяч нормальна ціна.

  Ото ж публікую на своїй сторінці ВКОНТАКТАХ сьогодніші списки дорогих пожертвувачів харчів і грошей. Дякую всім. Завтра, як Бог дасть, відправлю чергову партію продовольства на фронт. Це буде о дев»ятій годині. З Нової пошти. Слава Україні

  З повагою до всіх друзів — Василь Кізка, Ямпіль

 7. Сьогодні зранку, як і передбачалося, відправив Новою поштою 10 ящиків товарів для наших бійців. Дуже дорого обходиться пересилання. Матиму сьогодні переговори з Новою поштою про зменшення тарифів на мої пересилання на фронт. Міська рада і райдержадміністрація зголосилися подати їй якийсь папір, щоб зменшити ці тарифи для моїх посилок бійцям. Побачимо, як воно вийде.
  Щиро співчуваю рідним і близьким воїна із Могилева-Подільського, який загинув минулої ночі під Маріуполем. Пропоную Могилівчанам об»єднати наші зусилля і нарівних негайно придбати тепловізор для підрозділу Нацгвардії в якому воюють геройськи Могилів-Подільчани. Я даю половину зібраних в Ямполі коштів і дайте ви половину. І купимо вже і відправимо.
  З повагою — Василь Кізка

 8. В Могилеві-Подільському гроші постійно збираються на, нібито, потреби фронту. Мені, про це, багато людей говорять. Я вважаю, що цими благодійними справами могли б зайнятись як депутати міської, так районної ради.
  Люди їх обирали, люди їм довіряють, а вони б звітували людям про те, скільки, куди та кому було відправлено допомоги, так, як це робите Ви, шановний Василе Володимировичу.

  Я готова допомогати таким депутатам. Але, як представник правозахистної громадської організації «Інститут сприяння демократичному розвитку громад», яку очолює шановний Михайло Олександрович Саволюк, я не можу бути організатотором збору цих коштів з етичних міркувань.

  Поясню чому: всю роботу по наданню правозахистної допомоги, всім, хто до нас звертався, ми завжди робили безкоштовно. Тому, що ми, саме, громадська організація. Тобто, мати справу з чужими грішми нам незручно.

  А крім того, в Могилеві-Подільському, всі звикли здавати гроші певним впливовим особам, що дружать з діючою владою…

  Якщо знайдуться в нашому місті волонтери, я, Ольга Саєнко та всі члени моєї родини готові їм допомагати, робити будь-яку роботу, крім збирання грошей.

  А ВАМ, шановний Василе Володимировичу, низький уклін, величезна благодарність від всіх нас, за Вашу турботу, Ваш величезний труд, Вашу душевну щирість…

  Хай Вам допомогає Бог. З повагою, Ольга Саєнко.

 9. Привет всем от Царенка Саши ! Слава Украине ! Смерть врагам и бровкам-сепаратарам !!!

 10. ВСІМ ПРАВОСЛАВНИМ,ПАТРІОТАМ УКРАЇНИ, НЕБАЙДУЖИМ ЛЮДЯМ!!!!

  ЗАВТРА, 06.07.2014року о 12.00 наше місто проводжає загиблогго ГЕРОЯ — ПАТРІОТА УКРАЇНИ БРОВІНСЬКОГО АНДРІЯ АНАТОЛІЙОВИЧА, 1974 року народження, бійця 9-го батальону патрульної служби міліції особливого призначення «Вінниця», який загинув за свободу України в ніч з 1-го на 2-ге липня цьго року….

  ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ!!!!!!!!!!!

  СЛАВА УКРАЇНІ!!!!!!!!!!!!

  НАШІ ЩИРІ СПІВЧУТТЯ РОДИНІ ЗАГИБЛОГО ГЕРОЯ, ВСІм ХТО ЙОГО ЗНАВ та ЛЮБИВ………….

  ГЕРОЯМ СЛАВА!!!!!!!!!!!

 11. АНДРІЮ! ТИ НАШ СОКІЛ…..ТИ ВЖЕ НА НЕБІ!!!!!!!!!

  НАМ ДО ТЕБЕ, ЩЕ НЕ ДОЛЕТІТИ…………..ТИ теж ОБРАНИЙ!
  Ми ще не достойні бути ТАМ, разом з ВАМИ, ВОЇНАМИ НЕБЕСНИХ СОТЕН, що ВЖЕ поповнили НЕБЕСНЕ ВОЇНСТВО, яке очолює САМ АРХИСТРАТИГ МИХАЇЛ…..

  ВИ ТАМ ВОЮЄТЕ, а ми тут.
  ВИ ПЕРЕМОЖЕТЕ ТАМ, а ми тут……………….АМІНЬ!!! Тому, що З НАМИ БОГ!!!!!! http://www.youtube.com/watch?v=sINSTpBmCLo

Комментарии запрещены.